Oktobris Varakļānu vidusskolā ir sācies ļoti darbīgi. Kā visās skolās, mēnesis sākās ar Skolotāju dienu, kur bija dažādi pasākumi un vecāko klašu skolēni iejutās pedagogu lomā.
7. oktobrī notika orientēšanās sacensības. Varakļānu vidusskolas ārpusklases darba organizatore Aina Kazāka stāsta: – Skolēni ir aktīvi un labprāt iesaistās dažādos pasākumos. Īpaši viņiem patīk sportiskas nodarbes. Pagājušajā nedēļā notika orientēšanās sacensības, kurās piedalījās skolēni no 1. līdz 12. klasei. Skolā tika atbalstīta Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas organizētā kampaņa "Es ar Tevi – ne pret Tevi". Pie mums ciemojās bērnu tiesību aizsardzības inspektore un Madonas rajona policijas pārvaldes darbinieki. Šajā dienā tika runāts gan par kriminālatbildību, gan par uzvedību uz ielas, kā arī smēķēšanas un alkohola kaitīgumu, to, kādas sekas tas atstāj uz veselību. Bērnu tiesību pārstāve stāstīja par konfliktsituāciju risināšanu. Tika demonstrēti dažādi sižeti un izspēlētas situācijas. Tajā iesaistījās 5.-8. klašu skolēni. Uzskatu, ka bērni daudz ieguva no šīm diskusijām, noteikti arī uzzināja jaunas un interesantas lietas.
Šopiektdien 1.-4. un 5.-8. klašu pārstāvji piedalīsies pasākumā "Dziedi, Latvija!".
– Katras klases uzdevums ir iemācīties vienu latviešu tautas dziesmu, kas būs jādzied pasākumā. 9.-12. klase uzstāsies 24. oktobrī. Latvieši ir dziedātāju tauta, tāpēc tiek organizētas šādas aktivitātes. Protams, cītīgi gatavojamies arī Latvijas 90. gadadienai. Kā katru gadu novembrī būs lāpu gājies, neklātienes konkurss "Domā, Latvija!", dažādas izstādes un citi pasākumi, kas saistīti ar valsts proklamēšanu, – informē Aina Kazāka.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
Foto no Varakļānu vidusskolas arhīva