Sarkaņu pagasts Madonas novadā ir viens no tiem pagastiem, kur, tiekoties ar iedzīvotājiem, gadskārtējā tikšanās tika sarīkota vairākās vietās. Vispirms pulksten 16 tā notika Sarkaņu pamatskolā, bet divas stundas vēlāk – arī Biksērē.
Sarkaņu pamatskolā Madonas novada pašvaldību pārstāvēja Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs, Biksērē – Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts. Uz tikšanos Sarkaņos bija ieradušies 14, bet Biksērē – 36 iedzīvotāji.
– Galvenais, kas interesēja tikšanās dalībniekus Sarkaņos, bija iecerētais ūdenssaimniecības attīstības projekts, kura īstenošana varētu sākties nākamajā gadā. Plašāk par projektā paredzamajām aktivitātēm, uzlabojot ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu Sarkaņu ciemā, līdzīgi, kā tas ir jau veikts Biksēres ciemā, pastāstīja SIA „Sarkaņu komunālais uzņēmums" valdes loceklis Rolands Vēzis. Iedzīvotāji vēlējās uzzināt arī par iespējām saņemt sociālos pabalstus. Uz šiem jautājumiem atbildēja sociālā darbiniece Staņislava Pommere. Cilvēkus interesēja arī bērnu rotaļu laukuma atjaunošana, Sarkaņu pamatskolas nākotne. Kaut gan jaunais izglītības ministrs Roberts Ķīlis – no vienas puses – apgalvo, ka mazā skolēnu skaita dēļ skolas laukos netiks slēgtas, no otras puses – tiek runāts par principa „Nauda seko skolēnam" ieviešanu līdz konkrētai skolai, nevis pašvaldībai, kā tas ir tagad. Tādā gadījumā mazām lauku skolām būs grūti izdzīvot. Nevienam taču nav noslēpums, ka jau vairākus gadus lielās novada skolas dotē mazās skolas, – vaicāts par tikšanās norisi, uzsvēra Andris Simtnieks.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.12.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA