ĒRGĻOS 30. septembrī pulksten 11 Eiropas Sporta nedēļas ietvaros plānots vēsturiski izzinošs pārgājiens „Dziesmu svētkiem pa pēdām", tajā paredzēta iepazīšanās ar vietām, kur vēsturiski atradušās Ērgļu estrādes.
– Pulcēsimies slimnīcas parkā, kur atradās Ērgļu pirmā estrāde, celta 1950. gadā. Tālāk dosimies gar upes krastu uz tagadējo, trešo estrādi, kas celta 1996. gadā, – stāsta pašvaldības sporta darba organizators Aldis Jēkabsons. – Savukārt no tās gar upes krastu iesim garām saspridzinātajam dzelzceļa tiltam, pāri Ogres upei uz vidusskolas pusi pa ceļu, tad atkal griezīsimies uz upi, kur kādreiz bija šautuve, pa ceļam skatīsimies ozolus un citus dižkokus, līdz sasniegsim slēpošanas trasi, pāri disku golfa parkam uz otro estrādi, kas atrodas Sīlēnu līcī un kur notikuši plaši brīvdabas uzvedumi, tajā skaitā operetes utt. Tas ir mūsu pārgājiena galvenais apskates objekts, un skatīsimies, vai nākotnē tur var izveidot dabas taku. Vieta ir ļoti skaista. Kā tāds amfiteātris. Pēc tam pa mazliet citu ceļu atgriezīsimies disku golfa laukumā, kur mūs sagaidīs kopīgs cienasts. Pārgājiena garums – apmēram 5 kilometri.
Noslēgumā plānots iepazīties ar disku golfa spēles pamatiem, kam sekos arī disku golfa sacensības kopīgi gan iesācējiem, gan jau spēlētājiem ar pieredzi.
25.09.2018.