Tāpat kā citos Latvijas novados arī Lubānas novadā lauksaimnieki turpina maijā aizsākto parakstu vākšanas akciju, lai jūnijā iesniegtu petīciju premjeram pirms Eiropadomes sēdes 28. un 29. jūnijā Briselē.
Kā pastāstīja Lubānas novada lauku attīstības speciāliste Astrīda Ikauniece, parakstīties uz speciālām veidlapām var gan veikalos, gan pastā, gan novada pašvaldībā.
Tā kā parakstu vākšana papīra formātā turpinās līdz 18. jūnijam, lauku saimnieki, kuri vēl nav parakstījušies, var atbalstīt kopīgās prasības par taisnīgiem un konkurētspējīgiem tiešmaksājumiem. – Visur, kur dodos, parakstu lapu ņemu līdzi. Priecājos, ka paši zemnieki nestāv malā, bet informē kaimiņus, iepazīstina ar petīciju un mudina pievienot tai savu parakstu. Lielākā daļa mūsu novada lauksaimnieku jau ir parakstījušies. Meirānos aktivitāti izrādīja Ruta Ķevere (z/s „Bļodāri"), kas uzņēmās iniciatīvu, lai Meirānu pusē saimnieki aktīvi paustu savu nostāju. Motivācija ir dažāda gan lielajiem, gan mazajiem, bet uzskatu, ka mazajiem saimniekiem tas pat ir vēl būtiskāk, cik liels nākotnē būs vienotais platībmaksājums, – uzskatu pauda Astrīda Ikauniece.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.06.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ