Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Parāds vidusskolas būvniekiem nomaksāts

Redakcija

Autors • 08.12.2009.

Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā Cesvaines novada pašvaldībai beidzot izdevies nomaksāt atlikušo parāda summu būvkompānijai "Latvijas energoceltnieks" (LEC) par vidusskolas 1. kārtas celtniecības darbiem, kas ekspluatācijā nodota pirms vairāk nekā diviem gadiem – 2007. gada 15. jūnijā.

– Septembrī pieņemtie Ministru kabineta noteikumi paredzēja, ka valsts piešķir 310 tūkstošus latu parāda nomaksai par Cesvaines vidusskolas celtniecības darbiem ar nosacījumu, ka pašvaldība atlikušo summu – 300 tūkstošus latu – paņem kredītā, – stāsta Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats. – Laiks pagāja, kamēr sakārtojām kredīta lietas, lai saņemtu šo 300 tūkstošu latu aizņēmumu, ko tūlīt arī nomaksājām būvniekiem. Savukārt aizvadītajā nedēļā, pēdējā novembra dienā, aizskaitījām arī no valsts saņemtos solītos 310 tūkstošus. Līdz ar to parāds ir nomaksāts, un tas ir ļoti labi, jo, iesniedzot jebkuru jaunu projektu, mums vienmēr tika atgādināts par šo parādu un vaicāts, kad un kā tiksim galā ar to. Sliktā lieta ir tā, ka palika tiesvedība, jo būvnieki pašvaldību iesūdzēja tiesā. Pirmajā instancē mēs zaudējām, lai gan parādu pašvaldība nekad nav noliegusi, tikai tam nebija iestājies maksāšanas termiņš, taču būvfirma uzskata, ka pēc Civillikuma attiecīgajiem pantiem termiņš bija iestājies, un viņi vēlas saņemt soda naudu. Šobrīd nav zināms, kad tiesvedība turpināsies, jo Augstākajā tiesā ir daudz izskatāmo lietu un ilgi termiņi. Mēs jau ceram, ka lēmums būs mums labvēlīgs, bet tas ir ceļš, kas jāiziet.

Par nākamo kārtu šobrīd nekādu runu nevar būt, jo, kā jau zināms, valsts investīciju programma ir apturēta. Protams, mazliet bail, ka nesāk bojāties ieliktie pamati, bet tāda ir dzīve. Labi, ka vismaz skolu izdevās uzcelt. Lai gan es uzskatu, ka mums iegrieza politiskās valdības. Ja tas tā nebūtu, iespējams, skolai būtu izbūvēta arī 2. kārta – sporta zāle un saimniecības bloks, kas būtu ļoti vajadzīgs, taču ir labi, ka vismaz 1. kārta godam ir pabeigta.

Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px