Pēc iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām Varakļānu novads bija viens no tiem valstī, kurā vēlēšanu rezultāti pieļāva dažādas variācijas domes priekšsēdētāja vēlēšanās.
Jāatgādina, ka, neraugoties uz to, ka Māra Justa pārstāvētās vēlētāju apvienības „Vienoti novadam" saraksts guva uzvaru vēlēšanās, tiekot pie sešiem deputātu mandātiem no 13, ar to nepietika, lai viņu ievēlētu domes priekšsēdētāja amatā. Balsojumā par priekšsēdētāju vienojās abu pārējo vēlētāju apvienību – „Kopā savam novadam" un „Savam novadam" – septiņi deputāti un par domes priekšsēdētāju ievēlēja Modru Vilkaušu. Tiesa, drīz pēc tam pie Varakļānu novada pašvaldības administrācijas ēkas tika sarīkota tautas sapulce, kurā pulcējās aptuveni 150 novada iedzīvotāju, kuri katrs aktīvi, dažbrīd pat izkliedzot saukļus un vicinot plakātus, atbalstīja kādu no pusēm. Notikumiem Varakļānos uzmanību tolaik pievērsa arī vairāki nacionāla līmeņa plašsaziņas līdzekļi. Drīz pēc sapulces savas pilnvaras nolika jaunievēlētais pašvaldības izpilddirektors Jānis Bārbals. Viņa vietā tika ievēlēts Māris Justs, kas šā amata pienākumus pildīja līdz pagājušajai piektdienai, kad Varakļānu vēlēšanu komisijas vadītājas Aijas Ščuckas sasauktajā pirmajā jaunās domes sēdē deputāti viņu ievēlēja par domes priekšsēdētāju. Par Māri Justu savas balsis atdeva visi deviņi Varakļānu novada domē ievēlētie deputāti: viņš pats, Oskars Kančs, Dina Iņķēna, Jānis Erels, Gunārs Puntužs, Anita Saleniece (kas bija izvirzījusi Māra Justa kandidatūru), Modra Vilkauša, Gunārs Gabrišs un Jānis Vēvers.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.06.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto