Barkavas pagasta graudu audzētāji tāpat kā citviet izmanto karstās un saulainās dienas, lai novāktu izaudzēto labības ražu, par ko šogad sūdzēties nevar.
Pagasta lauku attīstības speciālists Aleksandrs Šrubs teic, ka visi zemnieki ir tīrumos, un patlaban kādu sastapt var tikai lauku darbos.
– Kamēr pieturas labs laiks, labības audzētāji cenšas nokult izaudzētos graudus, sacīja Aleksandrs Šrubs. Viņa rīcībā gan nav nekādas statistikas par labības ražu, bet daudziem tā kopumā ir laba.
Pa mobilo tālruni sazvanītais Z/S "Mālnieki" saimnieks Vitālijs Kokars teic, ka ar izaudzēto labības ražu šogad var būt apmierināts, vidēji ap 4 t/ha būšot. Kvieši jau ir nokulti, un tagad kārta miežiem. Graudus realizē gan sadarbībā ar sabiedrību "Latraps" un "Barkavas arodiem", gan a/s "Madona" putnu barības ražošanai. Z/S "Kļavas" saimniece Anna Solzemniece vērtē, ka ziemāju raža ir vidēja. – Mums nokulti tikai ziemāji, un to raža ir vidēja. Kad viss būs nokults, tad arī varēs nosaukt kādu konkrētu ražas rādītāju.
Autore: IVETA ŠMUGĀ