Iepriekš jau informējām par ražīgo vasaras sākumu Varakļānos sakarā ar vairāku projektu noslēgšanos. Nu jau mēnesi bērni un jaunieši var izbaudīt jaunizveidotā rotaļu laukuma iespējas, savukārt kultūras nams ieguvis vēl vienu sakārtotu telpu.
Rotaļu laukums bērniem
Jāatgādina, ka šīs idejas dzīvē ieviesusi Varakļānu biedrība „Pieaugušo attīstības projekts". Tās valdes priekšsēdētāja Staņislava Poče atcerējās 7. jūnija atklāšanas pasākumu bērnu un jauniešu rotaļu laukumā: – Rotaļu laukuma atklāšanā bija sagatavota jauka programma, kur piedalījās bērnu draugi – lapsiņa un kaķītis, kā arī tika sniegts neliels koncerts. Tāpat bērniem, kas pasākumu apmeklēja, iepriekš lūdzām ņemt līdzi kādu stādiņu, un visi kopīgi atklāšanas dienā stādījām laukuma teritorijā. Tas tika darīts ar domu, lai nekad laukumu, kur paši puķītes stādījuši, bērni nedemolētu. Tiešām var vērot, kā bērnos un jauniešos veidojas atbildība. Viņi uzreiz aizrāda, ja tiek zemē nomests papīrs. Turklāt aprīkojums rotaļu laukumā veidots ļoti izturīgs, lai tik ātri nenolietojas, tāpēc ceram – tas ilgi priecēs vietējos bērnus un jauniešus, kas šeit atrod sev nodarbes.
Labiekārtošanu laukumā, kas atrodas 1. Maija laukumā 3, veica vietējie cilvēki, novada domei piesaistot arī pagaidu algoto darbu veicējus. Ar domes atbalstu tika uzbērta baltā smilts, lai laukums vizuāli labāk izskatītos. Un tiešām – laukums ir plašs, klāts baltu smilti, tajā atrodas dažādas atrakcijas, ir arī iespējas nodarboties ar sportu, turklāt apkārt krāšņi zied puķes, ko stādījuši bērni.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.07.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
STAŅISLAVAS POČES foto