Trešdien, 17. aprīlī, Jaunkalsnavas centra dīķī norisinājās aktīva darbība, jo tika ielaisti trīsdesmit amūri ar mērķi, nekaitējot citiem dīķa iemītniekiem, pasargāt to no aizaugšanas.
Pēdējos gados pret dīķu aizaugšanu iesaka izmanot tā sauktos dzīvos melioratorus – zālēdājas zivis. No tām populārākās sugas ir baltais amūrs, parastais jeb baltais platpieris, kā arī raibais platpieris. Pieauguši amūri galvenokārt pārtiek no mīkstiem un cietiem ūdensaugiem, makšķernieku aprindās dēvēti par dīķu pļaujmašīnu. Šīs zivis nav ēdamas, tām piemīt īpatnēja smaka, tomēr ar uzdevumu iztīrīt ūdenstilpi no pārmērīgā zaļo augu daudzuma tās tiek galā veiksmīgi.
– Pamazām dīķis aizaug ar ūdenszālēm. Katru gadu trīs līdz četras reizes ūdenszāles ir mēģināts nopļaut un izvilkt ar grābekli, bet tas ir īslaicīgs rezultāts, – pastāsta īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs Māris Stiprais. – Lai dīķi attīrītu, ūdenī ielaisti amūri jeb zivis, kurām barojoties ar ūdensaugiem tiek veikti dīķa attīrīšanas darbi. Ja viss izdosies, jau rudenī būs manāmi uzlabojumi un izmaiņas. Pļaušana ir dārgs un laikietilpīgs process. Zivju ielaišana dīķī bija pagasta pārvaldes iniciatīva, bet ieguvēji būs visi, jo dīķis nebūs aizaudzis. Tāpat arī turpmāk tiks investēti līdzekļi dīķa sakopšanai, zivju resursu papildināšanai. Amūrus dīķī laist palīdzēja zvejas sacensību organizators un zvejnieks Viktors Ūdris, kā arī īpašuma uzturēšanas nodaļas darbinieki.
Lūgums visiem makšķerniekiem izturēties ar mīlestību pret šo zivi un ārā no dīķa nevilināt.
– Ja gadījumā tā ir uzķērusies uz āķa, tad ļoti saudzīgi noņemt un palaist atpakaļ dīķī. Redzot, ka kāds šo lūgumu pārkāpj, ziņot pagasta pārvaldei, – aicina Māris Stiprais.
24.04.2019.