Madonas novada pašvaldība ir uzsākusi 2019. gada zivju resursu pasākumu īstenošanas sezonu Madonas novada ūdenstilpēs. 6. jūnijā Vestienas pagasta Kāla ezerā tika ielaisti zivju mazuļi.
– Sadarbojoties Madonas novada pašvaldībai, biedrībai „Kāla ezera padome" un Valsts Zivju fondam, aizvadītajā ceturtdienā Kāla ezerā tika ielaisti 16 000 līdaku mazuļu. Sekojot līdzi zinātāju ieteikumiem, katru gadu ielaisto zivju skaits mainās, – pastāstīja biedrības „Kāla ezera padome" struktūrvienības „Kāla ezera mūžizglītības attīstības centrs" vadītāja Vita Eizentāle.
– Zivju resursi ezerā tiek papildināti katru gadu, un tiek ielaisti līdaku un zandartu mazuļi. Tā kā barības ķēde ezerā attīstās pati, izvēlamies zivis plēsējas. Arī pats process, kā notiek zivju ielaišana ezerā, ir ļoti interesants. Tā kā zivis ir ļoti mazas un lai tās viena otru neapēstu, ik pēc pusmetra ūdenī tika laisti divi līdz trīs līdaku mazuļi.
Zivju mazuļus projekta ietvaros piegādāja Alūksnes novada zivju audzētava SIA „FAPS".
Zivju resursu ielaišanas pasākumu uzraudzīja Austrumvidzemes Pārtikas un veterinārā dienesta inspektore, Valsts vides dienesta inspektors, biedrības „Kāla ezera padome" pārstāvji un Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas projektu sagatavošanas un ieviešanas speciāliste Indra Kārkliņa.
12.06.2019.