Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Pansionātā — svētku izjūtas

Redakcija

Autors • 20.12.2010.

Pansionātā — svētku izjūtas
Burtu lielums

Cesvaines novada sociālās aprūpes centra iemītniekus piektdien ar viņu bērnībā un jaunībā iecienītām dziesmām priecēja folkloras kopas „Krauklēnieši" un Cesvaines senioru ansambļa „Virši" dalībnieki.

Pirmssvētku gaidīšanas laiks nu drīz būs noslēdzies, un gada nogalē ikkatrs – gan jauns, gan vecs – pāršķetina atmiņu kamolu. Tādā brīdī sen piemirstās, tomēr tik ļoti labi zināmās melodijas un dzejas rindas vēl jo vairāk aizkustina un iededz sirdī siltumu. Arī šajā koncertā dziedātās dziesmas izvilināja gan prieka smaidus, gan pa kādai asarai, kā arī vienkārši vienoja visus kopīgā dziedāšanā.

– Ciemojoties pansionātā, mūs vienmēr priecē kopā būšana ar šiem cilvēkiem, galvenais ir kopā padziedāt. Nesam viņiem to, ar ko iemītnieki saskārušies bērnībā, – šīs bērnības melodijas sasaucas ar skaistākajām atmiņām. Pensijas vecums ir tas laiks, kad pakavēties domās par to, kāda bijusi dzīve – bērnība un jaunība, – norādīja folkloras kopas „Krauklēnieši" vadītāja Baiba Putniņa.

Viņai un dziedātājiem paldies par koncertu teica sociālās aprūpes centra vadītājs Juris Rozenbergs: – Paldies par skaisto pirmssvētku koncertu, ko gadu no gada mums dāvājat un kas kļuvis jau kā tradīcija mums. Skaistās melodijas, ko mums nesat gan uz Ziemassvētkiem, gan Lieldienām, gan citiem svētkiem, cerams, vēl ilgi priecēs mūs un citus.

Viņš arī pastāstīja, ka pansionāta iemītniekus jau ir apciemojuši vēl daži ciemiņi, kā arī gaidāmas citas svētku aktivitātes pansionāta iemītniekiem: – Esam uzņēmuši ciemos katoļu draudzi, vakar mūs apmeklēja sākumskolas skolēni un nedaudz vēlāk – arī vidusskolēni. Dāvaniņā skolēni atnesa pa burciņai no pagraba pansionāta iemītniekiem. Tāpat ir paredzēts, ka pie mums atnāks luterāņu draudze, biedrība „Mārtiņroze", tā ka tuvākās nedēļas, kas norit zem svētku zīmes, pansionāta iemītniekiem ir piepildītas. Tieši Ziemassvētkos, protams, sagaidīsim ciemos Salatēti, kas dāvanas jau esot sarūpējis. Pats galvenais jau, ka iemītniekus kāds aprauga, parāda kādu skaistu priekšnesumu, dalās sirds siltumā. Man ir klusa cerība, ka izdosies ciemos uzaicināt arī bērnudārza bērnus, jo viņiem ir sagatavots ļoti skaists koncerts, par ko noteikti priecātos arī pansionāta iemītnieki. Telpas atrodas vecās slimnīcas ēkā, un pansionāta vajadzībām viss būtu lieliski. Vienīgais, kā trūkst, – lielas zāles, kur visiem pulcēties. Tā nu šādās svinīgākās reizēs nākas visiem saspiesties, lai varētu uzņemt ciemiņus, pasvinēt eglīti.

Taču Baiba Putniņa uzsvēra, ka, pateicoties pansionāta apkalpojošajam personālam, katru gadu iemītnieki svētkus sagaida skaisti izrotātās telpās. Galvenais – lai tik visiem turas veselība un mīļie cilvēki bieži nāk ciemos.

Autore: LAURA VOITIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px