DEGUMNIEKU pamatskolas skolēni Lāčplēša dienas pievakarē skolotājas Edītes Zaubes vadībā apmeklēja pirmā Latvijas armijas virspavēlnieka, pulkveža Oskara Kalpaka dzimtas mājas "Liepsalas", kur kopīgi aizdedza "Ticības liesmu", lai pateiktos par iespēju dzīvot neatkarīgā valstī.
Kā jau katru gadu 11. novembrī skolēni devās uz Visagala kapiem, kur atdusas pulkvedis Oskars Kalpaks, lai aizdegtu svecītes un pakavētos atmiņās.
Kopā būšana pie Oskara Kalpaka pieminekļa vienmēr rada patriotiskas emocijas. Šoreiz mūsu pulciņā uzaicinājām arī bijušo Indrānu pagasta priekšsēdētāju Vilni Strautiņu, kas mums pastāstīja interesantus vēsturiskus faktus par pieminekli un to, kāpēc tiek atzīmēta Lāčplēša diena.
Edītes Zaubes aicinājumam nolikt aizdegtās svecītes pie Oskara Kalpaka pieminekļa un Ārijas Kalpaks-Grundmanes kapa kopiņas atsaucās visi. No mazām sveču liesmiņām izveidojās gaismas laukums – atzinībai un piemiņai.
Svecīšu liesmiņas vakara krēslā pie pieminekļa skolēniem vēstīja par tautas varoņdarbu, cīņām par brīvu Latviju, par uzvaru pār Bermonta karaspēku.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA