MĀRCIENAS pamatskolas atjaunošana pēc ugunsgrēka tuvojas noslēgumam, – informē Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Mālniece.
– Ir nomainīts jumts, izlietots viss apdrošinātāju firmas dotais finansējums, kas bija paredzēts ēkas atjaunošanai pēc ugunsgrēka.
Pateicoties Madonas novada domes papildus piešķirtajiem Ls 14 000, ir kvalitatīvi, moderni izremontētas visas otrā stāva klases un telpas. Arī pirmajā stāvā ir izremontētas bibliotēkas telpas. Bibliotēka tiks pārcelta uz citu telpu, bet tur, kur skolēni izņēma grāmatas, turpmāk tiks iekārtots informātikas kabinets. Līdz šim tas atradās pirmsskolas izglītības iestādes telpās. Skolēniem pārvietošanās uz citu ēku pāri ielai prasīja zināmas neērtības. Visā skolas ēkā tiek uzstādīta arī ugunsdrošības signalizācija. Darbu veikšanai tika atvēlēta nauda no pagasta pārvaldes budžeta nesadalītajiem līdzekļiem. Signalizāciju uzstāda SIA „Aligva". Visi darbi tiks pabeigti līdz skolas nodošanai ekspluatācijā. Būs prieks par skolu 1. septembrī, kad tur vairs neredzēsim meistarus, – pastāstīja pagasta pārvaldes vadītāja.
Viņasprāt, tam, ka darbi ir paveikti laikā, jāpateicas gan finansējumam, gan arī uzņēmumam „Madonas namsaimnieks". – Līgums ar SIA „Madonas namsaimnieks" par darbu veikšanu tika noslēgts pagājušā gada oktobrī, un tajā bija paredzēts darbus pabeigt līdz 10. augustam. Darbu veikšanas termiņš, manuprāt, bija ilgs. Īpaši gribu uzteikt „Madonas namsaimnieka" darbu vadītāju Gaļinu Požarsku, kas ir laba organizatore.
Autore: IVETA ŠMUGĀ