Latvijas Pagastu apvienības (LPA) valdes kārtējā sēde notika 8. februārī Kauguros – atpūtas kompleksā "Pļavas Būdes" Mūrmuižā. Tajā piedalījās arī no Madonas rajona ievēlētā pārstāve Murmastienes pagasta padomes priekšsēdētāja Modra Vilkauša.
– Darba kārtībā bija divi galvenie jautājumi, – par notikumu informē sēdes dalībniece. – Ugunsdrošības, ugunsdzēsības, glābšanas un civilās aizsardzības pasākumu nodrošināšanas un attīstības laukos ikdienā problēmas izklāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Ainars Pencis, kas teica, ka teritoriālā reforma šo jomu daudz neiespaidos, dienestu sadalījumā nav plānotas nekādas izmaiņas. Vienīgi jādarbojas noteikumiem, ka Rīgā uz izsaukumu ugunsdzēsējiem ugunsgrēka vietā jāierodas 5 minūšu laikā, laukos – 25 minūšu laikā pēc izsaukuma saņemšanas. Dienesta priekšnieks sūdzējās par līdzekļu trūkumu – ļoti novecojušas automašīnas, tādēļ gadoties dažādi kuriozi, līdzekļu trūkst ugunsdzēsēju depo remontiem. Katram rajonam būšot pa jaunai modernai automašīnai, taču tās nebūšot kur novietot, jo mūsu depo ir pārāk šauri, nevar tajos iebraukt.
Otrs jautājums bija par "Latvijas Pasta" reorganizācijas rezultātiem, piedalījās tā ģenerāldirektors Gints Škodovs un Zemgales reģiona direktore Inna Semjonova, kā arī franšīzes (sadarbības forma uzņēmējdarbības jomā) projekta vadītāja Judīte Kleinberga. Sanāksmes dalībnieki uzzināja par pasta apgrozījumiem, par to, cik pasta nodaļas jau slēgtas, cik vēl slēgs.
Pašvaldības vadītāji uzdevuši daudz jautājumu, tomēr saruna izvērtusies lietišķa, radoša.
Nobeigumā Modra Vilkauša izteica savu viedokli: – Protams, bija priekšlikumi, kā uzlabot gan ugunsdrošību, gan pasta darbu, bet sanāksmes dalībniekiem nācās vien pavīpsnāt par atziņu, ka infrastruktūras attīstība laukos valstij izmaksājot pārāk dārgi. Jāsecina, ka tagad dzīve laukos ir visai ekskluzīva iespēja. Pilsētā taču viss ir daudz vienkāršāk, viss sasniedzams, izmantojams, rentabls, bet lauki valstij rada vienīgi problēmas.
Autore: ASTRA ZAGORSKA