Šopirmdien, 28. aprīlī, Ļaudonas vidusskolā skolēni pulcējās uz svinīgo līniju, kas tika veltīta koku stādīšanas akcijai "Ozolzeme – Latvija".
– Pirms 80 gadiem Varakļānu pilsētā pēc Pētera Purvīša iniciatīvas tika organizēta sabiedrisko ēku apstādīšanas talka.
1930. gadā meža biedrība nolēma organizēt Meža dienas visā Latvijas teritorijā. Biedrības devīze bija "Labāk mazāk, bet kārtīgi, nekā daudz un pavirši". Šīs akcijas ir atbalstāmas jaunās paaudzes vidū. Latvija tiks sakopta, un jauniešiem radīsies cieņa pret savu darbu, jo tie, kas stādīja kokus, tos nelauzīs. Ozolus Ļaudonas pagasta padome iegādājās Kalsnavas kokaudzētavā, – "Staram" pastāstīja Madonas virsmežniecības mežsargs Andris Bardauskis.
– Mēs atsaucāmies uz akciju, ko izsludinājis Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs. "Ozolzeme – Latvija" ir veltīta Latvijas 90. gadadienas sagaidīšanai. Akcijas ietvaros stādījām ozolus par godu gan Latvijas 90. gadadienai, gan mūsu novadniekam, dzejniekam Andrejam Eglītim. Mūsuprāt, viņš ir īsts Latvijas patriots, ko ir pierādījis ar saviem darbiem visas dzīves garumā. Arī jauniešiem šī akcija likās ļoti interesanta, jo viņi iepriekš neko tādu nebija darījuši. Protams, ir vajadzīga vieta, kur stādīt ozolus. Mēs uzrakstījām iesniegumu Ļaudonas pagasta padomei, lai atvēl vietu, kur īstenot šo nodomu. Pozitīvi ir tas, ka šī ozolu birztala ir tuvu pie skolas, jo mums būs vieglāk to kopt, un šī vieta atrodas ceļa malā, kas ved uz A. Eglīša dzimtajām mājām, – sacīja Ļaudonas vidusskolas direktore Lidija Kaufelde.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.05.2008.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
OĻĢERTA SKUJAS foto