Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ozolos pulcējas, lai spēlētu futbolu

BEĀTE PUTNIŅA

Autors • 24.05.2016.

Ozolos pulcējas, lai spēlētu futbolu
Burtu lielums

Liezēres pagasta Ozolos siltos un saulainos vakarus zēni izvēlas pavadīt aktīvi – viņiem nu jau par tradīciju kļuvis pulcēties, lai spēlētu futbolu. Jaunieši spēlē pēc savas iniciatīvas, vecākajiem spēlētājiem spēles gaitā trenējot jaunākos.

Šā gada futbola sezonas „aizsācējs" Renārs Teriška atzīst, ka sportisko tradīciju uzsācis Jānis Stepiņš, kas uz futbola spēlēm aicinājis dažāda vecuma jauniešus, lai visi labi pavadītu laiku. Un nu iemīļotā aktivitāte jau vairākus gadus pēc kārtas kļuvusi par zēnu ikdienas sastāvdaļu siltajos gada mēnešos.
Uz spēli pulcējas ļoti dažāda vecuma puiši un vīrieši. Kā skaidro Renārs, jaunākajiem spēlētājiem ir septiņi gadi, vecākajiem – jau aptuveni četrdesmit. Vecākie māca mazajiem spēlēt un paralēli arī paši trenējas. Ozolu zēni piedalās arī futbola sacensībās Madonas novadā un atzīst, ka šī ikvakara aktivitāte ļauj saglabāt labu fizisko formu. Puiši piedalījās arī sestdienas sacensībās Kusā.
Uz spēli pulcējas gan Ozolos pamatā dzīvojošie jaunieši, gan Ozolu ārpusģimenes aprūpes centra jaunieši. Šis ir labs veids, kā spēlēt gribošajiem satikties, lai sadraudzētos un komunicētu. Kā atzīst centra „Ozoli" iedzīvotājs Dins Ulanovs, uzspēlēt futbolu vakaros ir interesanti. Šajā sastāvā tas puisim patīk, un viņš var droši apgalvot, ka nāks arī turpmāk. Dinu uz spēli uzaicināja viens no spēlētājiem, kam šī tradīcija ir ierasta jau ilgi, – Dimitrijs Solovjovs, kas vēlējās, lai visi Ozolos dzīvojošie jaunieši savus vakarus pavadītu aktīvi, lai visiem būtu kāda nodarbe. Uz katru spēli tiek aicināts maksimāli daudz jauniešu, lai spēle sanāktu interesanta un komandās būtu pietiekami daudz spēlētāju. Parasti uz šīm spēlēm ierodas ap 14-15 sportotgribētāju, kas ir labs rādītājs.
Pa reizei spēlētājiem gadās arī kāda trauma, taču sportiskie jaunieši par spīti tam katru vakaru norunātajā vietā un laikā dodas spēlēt. Norises vieta nemainīgi ir Ozolu stadions. Jaunieši spriež, ka arī bez pagasta palīdzības nebūtu iespējas izpausties. Samērā nesen futbola laukumam ierīkoti jauni vārti, par kuriem jaunieši ir ļoti pateicīgi. Puiši atklāj, ka patīkami ir arī tas, ka laukums tiek uzturēts labā stāvoklī, visu laiku ir pieejams aktivitātēm.
Futbolisti nešaubīgi atzīst, ka šo tradīciju turpinās. Tas taču ir daudz labāk, nekā labos laikapstākļos pavadīt brīvo laiku mājās. Spēlētājiem pēc kārtējā mača vienmēr ir tikai pozitīvākās emocijas, tāpēc ir vēlme spēlēt vēl un vēl.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px