Īsi pirms Lieldienām, Zaļajā ceturtdienā, Melngalvju namā Rīgā, turpinot 2011. gada 25. oktobrī iedibināto tradīciju, piekto reizi notika "Pašvaldību ģerboņu svētki".
Pašvaldību delegācijas nelielā prezentācijā vai priekšnesumā iepazīstināja klātesošos ar teritoriālo vienību un īsi raksturoja savu ģerboni. Kā jau "Starā" tika informēts, pasākuma laikā Valsts prezidents Andris Bērziņš pasniedza oficiālu apliecinājumu ģerboņa saskaņojumam četriem novadiem un diviem pagastiem – Ķeguma, Salaspils, Sējas un Viļānu novadam, Ošupes pagastam (Madonas novadā) un Skrudalienas pagastam (Daugavpils novadā).
Ošupes pagasta ģerboņa motīvu veidojuši mākslinieki Ilze Lībiete un Juris Ivanovs. Dzeltenā krāsa imitē klānu pļavas, zilā – ūdeņus, priekšplānā putns – ķikuts, kas iekļauts pasaulē apdraudētāko putnu sugu sarakstā, un Lubāna mitrājā ligzdo puse no Latvijas populācijas.
Valsts Heraldikas komisija ir apstiprinājusi Ošupes pagasta ģerboni, un tas ir reģistrēts Kultūras ministrijā. Ģerboni ar savu parakstu apliecinājis Valsts prezidents Andris Bērziņš, kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, Heraldikas komisijas priekšsēdētājs Laimonis Šēnbergs. Heraldiskais apraksts vēsta: "Zilā laukā sudraba ķikuts uz zelta pamatnes."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.04.2013.
Autore: ILZE PURPĻEVIČA
Foto no Valsts prezidenta kancelejas