ARONAS pagastā Labklājības ministrijas un Eiropas Sociālā fonda finansēto krīzes laika nodarbinātības programmu, kas paredz izveidot darba prakses vietas un tajās nodarbināt bezdarbniekus, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu, izmanto 12 cilvēku.
– Novembrī šis skaits palielināsies vēl par 4 darbavietām, – stāsta Aronas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Piekalns. – Mazliet pamainīsies arī paši nodarbinātie. Priecīga ziņa, piemēram, ir tā, ka viens no viņiem ir atradis pastāvīgu darbu. Principā šobrīd nodarbinātie strādās līdz 31. janvārim, tad dodot iespēju pastrādāt citiem. Cilvēki ir ļoti priecīgi par šo iespēju saņemt 100 latu stipendiju mēnesī, jo tas tomēr ir vairāk nekā, piemēram, 40 latu GMI pabalsts, kas pienākas par trūcīgu atzītai personai, – atzīst pārvaldes vadītājs, piebilstot, ka programmā iesaistītie cilvēki šobrīd, kamēr laikapstākļi atļauj, tiek nodarbināti apkārtnes sakopšanā, bet, kad sāksies sals un sniegs, paredzēti dažādi iekšdarbi, tajā skaitā nelieli remontiņi pašvaldības iestādēs.
Autore: BAIBA MIGLONE