ĒRGĻU Profesionālajā vidusskolā (PV) 18. un 19. februārī notiks NORDPLUS projekta "Prolog" 3. seminārs un praktiskās mācības guļbūves ēku celtniecībā. Seminārā piedalīsies pārstāvji no Amatniecības kameras, uzaicinātie guļbūvju uzņēmumu meistari un Ērgļu PV skolotāji, kā arī projekta partneri no Igaunijas, Somijas, Zviedrijas.
– Ērgļu PV ir viens no projekta "Prolog" partneriem, jo arī mūsu skolā apmāca guļbūves ēku celtniekus. Noslēdzoties projektam, ir paredzēts iesniegt UNESCO priekšlikumu par seno guļbūves ēku celtniecības prasmju saglabāšanu, – informē Ērgļu PV direktors Andris Spaile.
Seminārā paredzētas diskusijas par seno guļbūves amata prasmju saglabāšanu Zviedrijā, Somijā, Igaunijā un Latvijā. Praktisko mācību laikā somu viesu vadībā meistari parādīs vienu no guļbūves stūra savienojumiem. Tiem, kas vēlas piedalīties praktiskajās mācībās, līdzi jāņem savi instrumenti. Par piedalīšanos seminārā un praktiskajās mācībās interesentiem ir jāpaziņo iepriekš (e-pasts: [email protected]), jo dalībnieku skaits ir ierobežots. Seminārā paredzēta arī Ērgļu Profesionālās vidusskolas apskate, bet pēc oficiālās programmas –
ekskursija uz R. Blaumaņa muzeju „Braki".
Autore: IVETA ŠMUGĀ