DZELZAVAS pagastā iedzīvotāji gaida pavasari, lai varētu sākt ieplānotos pavasara darbus.
Dzelzavas pagasta padomes lauksaimniecības konsultante Astrīda Plotka stāsta: – Pašlaik pagastā notiek aktīvs darbs. Cilvēki darbojas, lai nebūtu jādomā par negatīvo, kas notiek apkārt. Zemnieki cīnās, lai nebankrotētu. Priecājamies, ka joprojām tiek pieņemts piens. Bija ieplānots celt fermu, bet šajā situācijā, kad kredītus nav vairs tik viegli paņemt un atmaksāt ir vēl grūtāk, tas nenotiek. Pārmaiņas norisinās arī SIA "Agro Dzelzava", jo tiek mainīta vadība.
Mēs jau ceram uz pavasari, kad notiks lielāka darbošanās. Cerams, būs kādi celtniecības darbi, kuros iesaistīt pagasta iedzīvotājus, jo, kā jau daudzviet laukos, arī pie mums ir liels bezdarbs. Zemnieki vairāk apstrādās savus dārzus. Sēs un stādīs. Šogad esam nolēmuši pievērsties naturālajai saimniecībai. Iespējams, ka daudzi pat savu produkciju tirgos, jo citādāk nevar izdzīvot. Tas pats attiecas arī uz pienu. Tiklīdz pienotavas pārstās to ņemt, saimnieki tirgos, jo līdz šim viss tika aizgādāts uz pienotavām. Pašlaik viegli nav nevienam, bet iedzīvotāji nepadodas un cīnās. Ja nav kredītu, tad, manuprāt, nav nemaz tik grūti. No tā, kas pašu dārzā, iztikt var.
Pašvaldībā tiek realizēti arī vairāki projekti. Šobrīd norit iepirkums par skolas jumta rekonstrukciju. Tiek virzīts projekts arī par sadzīves māju. Jācer, ka tie tiks realizēti jau šogad.
Autore: AGRITA NUSBAUMA