Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Noslēdzas pirmais posms

Redakcija

Autors • 20.07.2009.

Noslēdzas pirmais posms
Burtu lielums

Vakar, 20. jūlijā, Ērgļos noslēdzās apmācības projekta "Arodapmācība 2009 mežsaimniecībā". Tas ir Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstīts SIA "BUTS" projekts. Mācību tēma bija "Meža resursu racionāla apsaimniekošana, izmantošana un ieguve".

Stāsta biedrības "Vidzemes augstienes meži" valdes priekšsēdētāja Biruta Nebare: – Vakar bija pēdējā nodarbība, kas notika Ērgļu arodvidusskolas mežā. Tās laikā dalībnieki iepazinās ar vieglās tehnikas izmantošanas iespējām privātajos mežos, veicinot videi draudzīgu apsaimniekošanu. Mācībās piedalījās gan Ērgļu, gan Jumurdas, Sausnējas, gan Vestienas pagasta iedzīvotāji, kā arī dalībnieki no Ogres.

Arī iepriekšējās nodarbības bija interesantas. Vienā no pēdējām viesojāmies "Pakalniešu" un Gaiziņkalna izziņas takās, tāpat apskatījām arī Anitas Ločmeles izveidotās takas, kas ir iekļautas Vestienas ainavu liegumprojektā.

Lielākā daļa nodarbību notiek mežos. Pētām, kā labāk saimniekot un apsaimniekot īpašumus, kā arī skatāmies, kas notiek mežos un dabā. Dalāmies pieredzē, apspriežam, kā veicies citiem kursu apmeklētājiem. Ērgļu arodvidusskolas mežā pētījām egļu jaunaudžu kopšanu, apmežošanu. Manuprāt, nodarbības ir interesantas, un katrs var uzzināt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Pirmā programma noslēgusies arī Varakļānos, kas kursu par mazo tehniku noslēdza aizvadītajā nedēļā.

Turpina Biruta Nebare: – Pašlaik mežistrāde privātajos mežos ir apstājusies, līdz ar to Varakļānu grupai nebija iespējams veikt praktiskās nodarbības, tāpēc viņi brauca uz Ērgļiem, kur varēja vērot tehnikas darbību mežos. Par apmācību pirmo posmu viņi saņēma sertifikātus. Nākamās nodarbības notiks 27. jūlijā Ērgļos, Rīgas ielā 3, pulksten 9, kur tiks runāts par atbalsta izmantošanas iespējām mežsaimniecībā. Dienas pirmajā pusē tiks apspriesta teorija, bet pēcpusdienā – praktiskās nodarbības mežā.

Privāto mežu īpašnieki, kas apmeklē kursus, manuprāt, ir ieguvēji. Cilvēki ir ļoti apmierināti, jo mācības ir individuālas un katru tēmu vairākkārt izrunājam. No tā, manuprāt, cilvēki gūst vairāk, nekā tad, ja teorija tiek izstāstīta, bet netiek parādīta praktiski. Ir dzirdētas atsauksmes no dalībniekiem par to, ka iegūtās zināšanas jau tiek izmantotas arī praksē. Cilvēki ir gandarīti par iespēju mācīties.

Autors: AGRITA NUSBAUMA

EMMAS CERAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px