CESVAINES novada domes deputāti šopavasar kopā ar sociālā dienesta, bāriņtiesas pārstāvjiem vienā no tikšanās reizēm sprieda par atbalstu ģimenēm ar bērniem.
– Ģimenes ar bērniem ir jāatbalsta, cik nu tas ir pašvaldības spēkos, – ir pārliecināts Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats. – Prakse pašvaldībās ir dažāda – dažviet pabalstu pašvaldība maksā, bērnam piedzimstot, citur – viņam uzsākot skolas gaitas 1. klasē. Šobrīd mūsu pašvaldība vairāk atbalsta trūcīgās ģimenes, taču nevienai ģimenei jau šajos laikos apstākļi nav īpaši spoži.
Sarunu gaitā domas dalījās – daļa iestājās par pabalstu, bērnam piedzimstot, kas viennozīmīgi katrā ģimenē ir svarīgs notikums, bet tajā laikā jau tiek saņemts arī valsts pabalsts. Pie tam tagad bērnu var reģistrēt jebkurā dzimtsarakstu nodaļā, un vecāki bieži vien izvēlas reģistrēt jaundzimušo blakuspašvaldībā, kur šo pabalstu maksā. Taču grūtāk, manuprāt, ir bērnu palaist 1. klasē, kad ģimenēm tiešām tik daudz kas ir jāsagādā šim bērna jaunajam posmam dzīvē, un tad pašvaldības pabalsts būtu taisni reizē. Bet, tā kā viedokļi dalījās, nolēmām veikt iedzīvotāju aptauju pašvaldības mājas lapā par to, kad būtu svarīgāks iespējamais pašvaldības pabalsts. Šobrīd ir nobalsojuši 60 iedzīvotāju, un vairums – 73,3 procenti jeb 44 – atbalsta pabalsta piešķiršanu, bērnam uzsākot mācības 1. klasē. Katrā ziņā iedzīvotāju viedokli ņemsim vērā, kad domē tiks pieņemts konkrēts lēmums.