MĀRCIENAS kultūras namā no 21. līdz 24. oktobrim norisināsies nometne „Laimīgs = aktīvs + vesels".
– Mārcienas pagastā šāda nometne tiek organizēta pirmo reizi, un tā notiek projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem" ietvaros. Tā paredzēta bērniem vecumā no septiņiem līdz divpadsmit
gadiem. Nometnes laikā bērniem tiks piedāvātas dažādas veselību veicinošas aktivitātes, – pastāsta Iluta Ogorodņikova. – Paredzēta nodarbība, kuras laikā kopā pētīsim cukura daudzumu produktos. Svērsim, mērīsim un skatīsimies, cik daudz cukura ir našķos, kuri tik ļoti garšo. Izlasot produkta sastāvu, ne vienmēr rodas priekšstats, cik tad daudz tā cukura ir, bet, ja mēs to darīsim praktiski, bērniem būs saprašana. Tāpat būs aktivitātes par uzvedību grupā, jo veselību ietekmē arī tas, kā mēs izturamies pret apkārtējiem cilvēkiem. Būs radošās nodarbības, kurās tiks vingrināta sīkā motorika. Tiks apskatīta arī šobrīd aktuāla tēma „Mobings un tā izpausmes", ko vadīs Dace Dzilna. Šī ir tēma, kura ar bērniem un jauniešiem ir jāpārrunā. Gatavosim veselīgu ēdienu, un tur mums palīdzēs zemnieku saimniecības „Ielāpi" saimnieki – pastāstīs par veselīgu ēšanu, galvenajiem pamatprincipiem, un, protams, kopīgi gatavosim. Dosimies arī pārgājienā, un to vadīs biedrības „Domas dabā" pārstāvis, kas pastāstīs par Mārcienu.
Iepriekš bērniem sava dalība nometnē jāpiesaka, zvanot uz tālruni 29832963, līdz piektdienai, 18. oktobrim.
15.10.2019.