Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Nometne „Jauns un aktīvs”

ILUTA KĀRKLIŅA, biedrības „Bērnu un jauniešu apvienība „Rīts"" jaunatnes lietu speciāliste

Autors • 31.10.2017.

Nometne „Jauns un aktīvs”
Burtu lielums

Rudens brīvdienās, no 23. līdz 27. oktobrim, Bērzaunē norisinājās biedrības „Bērnu un jauniešu apvienība „Rīts"" organizētā nometne, kas tika organizēta ESF projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem" Nr. 9.2.4.2/16/I/092 ietvaros.

PIRMDIENA, 23.10.
Dienu sākām ar noteikumu pārrunāšanu, lai nometnes piecas dienas mums visiem būtu prieka pilnas un bez pārpratumiem. Lai pārvarētu pirmo mulsumu, izspēlējām dažādas iepazīšanās spēles.
Pie mums ciemojās arī Iveta Zemīte, kas bērnus pievērsa ļoti nopietnai tēmai – savstarpējām attiecībām. Kopā ar Ivetu bērni pārrunāja to, kādēļ ir jāciena arī citi un ka nevajag otram darīt to, ko pats negribētu saņemt pretī.
Paralēli skolotājas Ivetas nodarbībai lielajā zālē nometnes dalībnieki gatavoja grāmatzīmes, kā arī aizpildīja anketu „Mani paradumi", kurā bērni individuāli pārdomāja savus paradumus.
Pēcpusdienā, kad laikapstākļi mūs lutināja un spīdēja silta saulīte, mūsu mazie nometnieki kopā ar Viku Valceri devās slēpņot Bērzaunes pamatskolas apkārtnē, meklējot īpašos puzles gabaliņus.

OTRDIENA, 24.10.
Kā jau tipiskā nometnē, rīts sākās ar vingrošanu un kārtīgu izkustēšanos kopā ar treneri Viku. Diena turpinājās ar divām radošajām darbnīcām. Iesākām gatavot zīmuļu un pildspalvu turētāju, kā arī trauciņu no otrreiz pārstrādājamajiem materiāliem pie skolotājas Ilzes Stradiņas. Pēc radošajām aktivitātēm sekoja fiziskā aktivitāte „Komandas gara veidošana", kad kopā ar treneri Viku devāmies uz estrādi „Aizvējš", kur kārtīgi izskraidījāmies, iztrakojāmies un izspēlējām dažādas pagalma spēles.
Pēc aktīvās dzīvošanās pa āru pie mums ciemojās Silvija Garbov­ska no ZS „Aizupes". Ar Silviju kopā gatavojām maizītes, kokteiļus un mielojāmies ar pašas saimnieces gatavotajiem gardumiem. Lai atvilktu elpu pēc dažādajām aktivitātēm, mēs pēc ēšanas devāmies nelielā pastaigā pa Bērzauni.

TREŠDIENA, 25.10.
Laiks aizsteidzās nemanot, nometnes vidus piezagās negaidīti strauji. Šajā dienā pirms garā ceļa izkustējāmies kopā ar atraktīvo trenerīti Viku. Un tad jau mūsu ceļš varēja sākties. Sākumā devāmies uz Līgatnes dabas taku. Tur mūs sagaidīja smaidīga gide Nikola, kas izveda cauri takai un pastāstīja vēl nezināmus faktus par Latvijā dzīvojošajiem zvēriem. Tālāk mūsu ekspedīcija turpinājās uz Mores pagastu, kur devāmies uz Safari parku. Tā kā jutāmies izsalkuši, sākumā ieturējām pusdienas. Un tad jau mēs tikām vesti ekskursijā pa Safari parku, kur varējām apskatīt dažādas briežu šķirnes un pat pabarot drosmīgākos.

CETURTDIENA, 26.10.
Latvijas dabai patīk jokot, rīts visiem bija pārsteigums – sniegs! Pirmais sniegs! Mazliet nosalušiem deguniem uzsākām nometnes pirms­pēdējo dienu kopā ar Viku, kas bija sagatavojusi jaunus uzdevumus rīta rosmei. Tad pie mums viesojās nūjošanas trenere – Anita Aizstrauta. Anita nometnes dalībniekiem nepiespiestā atmosfērā izklāstīja kas ir nūjošana, kas ar to var nodarboties, kādēļ tas ir nepieciešams, un galu galā – vai to var darīt tikai gados vecāki cilvēki! Kad bijām apguvuši teoriju, devāmies laukā, lai iesildītos un dotos pārgājienā Bērzaune-Sauleskalns-Bērzaune. Nedaudz slapjām kājām atgriezāmies centriņā, kur atbildējām uz Anitas sagatavotajiem jautājumiem un malkojām siltu tēju. Pēcpusdienas cēlienā, kad bijām paēduši gardās pusdienas, veidojām reklāmas, lai mudinātu apkārtējos dzīvot veselīgi.

PIEKTDIENA, 27.10.
Nometnes pēdējā diena! No rīta tikāmies ar Viku, lai vēl reizi kopā izvingrotos rīta rosmē. Tad mūs sagaidīja trīs radošās darbnīcas. Kopā ar Simonu Bogdanovu vārījām zie-
pes – ne jau blēņas, bet īstas ziepes. Kopā ar skolotāju Ilzi gatavojām interesantus trauciņus no karstās līmes, kā arī pabeidzām iesāktos zīmuļu un pildspalvu trauciņus. Sekoja nodarbība ar Ivetu Zemīti, kad turpinājām strādāt un domāt par savstarpējām attiecībām, kā arī paralēli veidojām nometnes piemiņas lietu – kubu. Tad jau pienāca arī dienas gaidītākā daļa – noslēgums, kad spēlējām dažādas spēles, paēdām un jautri kopā pavadījām laiku.
Nometne izdzīvota, kopā piedzīvotas dažādas emocijas, un ar nelielām skumjām visi atvadījāmies, lai sagaidītu atkal jaunus piedzīvojumus.
Nometne nebūtu iedomājama bez Madonas novada pašvaldības un Bērzaunes pagasta pārvaldes finansiāla atbalsta, lai bērniem būtu iespēja pavadīt rudens brīvlaiku aktīvu un aizdomātos par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Nometnes pievienoto vērtību deva trenere Vika Valcere, kas bērniem vadīja aktīvās rīta rosmes un slēpņošanu, Iveta Zemīte, kas kopā ar bērniem pievērsās nopietnai tēmai – savstarpējās attiecības, Ilze Stradiņa mācīja bērniem pagatavot ko jaunu no ne tiem populārākajiem materiāliem, Silvija Garbovska, kas iemācīja jaunas receptes vienkāršām un veselīgām uzkodām, Anita Aizstrauta kopā ar bērniem apguva nūjošanas pamatus, Simona Bogdanova iemācīja bērniem pašiem uzvārīt savas unikālās ziepītes, un Uģis Ezerkalns mums bija labākais šoferītis ekskursijā. Kā arī visu nometnes laiku kopā ar bērniem darbojās aktīvās meitenes – Daniela Rudene, Laura Paškova, Emīlija Skrabe, Sandija Sergejeva un Linda Rjabiņina. Un visu nometnes laiku par to, lai ikviens dalībnieks būtu paēdis, rūpējās ēdnīca „Karote".

01.11.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px