Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Nometnē – 76 jaunsargi

LAURA KOVTUNA

Autors • 16.06.2015.

Nometnē – 76 jaunsargi
Burtu lielums

Aizvadītajā nedēļā, laikā no 9. līdz 11. jūnijam, Cesvainē norisinājās jaunsargu nometne, kas pulcēja patriotiskākos un aktīvākos bērnus un jauniešus no Gulbenes, Lejasciema, Jaungulbenes, Varakļāniem, Lubānas, Madonas un Cesvaines.

Nometnes vadītājs, jaunsargu instruktors Oskars Kančs laikrakstam „Stars" atklāja, ka kopumā nometni apmeklēja 76 jaunsargi.
– Šajā nometnē uzsvaru likām uz sportošanu, aktivitātēm. Jaunsargiem bija jāpilda dažādi uzdevumi, piemēram, šķēršļu josla, vasaras biatlons, orientēšanās pa Cesvaini un pils parku, darbošanās pēc azimuta, bija jāpārvar nakts trase pils parka teritorijā. Kopumā bija astoņas nodarbības, ko komandas izpildīja pēc rotācijas principa – izpilda vienu uzdevumu, tad dodas uz nākamo. Jāsecina, ka visās nodarbībās jaunsargi startēja apzinīgi un veiksmīgi. Prieks, ka arī mazākie dalībnieki tika līdzi lielajiem. Tas tāpēc, ka jaunieši šeit nāk ar mērķi, viņi zina, kas pie mums notiek – ka tā nav atpūtas, bet gan jaunsargu nometne. Dalībniekiem bija nepieciešamā motivācija, mums neradās nekādas attieksmes problēmas, kā arī jaunieši nodarbībās centās sasniegt savu labāko rezultātu, –
secināja Oskars Kančs. Jautāts, kas ir galvenais mērķis, ko organizatori vēlas ar nometnes palīdzību iemācīt dalībniekiem, viņš atbildēja: – Galvenais ir komandas darbs un draudzība. Visi uzdevumi bija veidoti pēc šāda principa. Piemēram, šķēršļu joslā – viens cilvēks to fiziski nevarēja iziet. Arī nakts trasē bija nepieciešama komandas biedra roka, lai uzdevumu veiksmīgi izpildītu. Ceram, ka šos pamatprincipus dalībnieki pēc nometnes arī paņems sev līdzi.
Oskars Kančs izteica pateicību gan Cesvaines vidusskolas kolektīvam, gan Cesvaines novada pašvaldībai par atsaucību un pretimnākšanu jaunsargu nometnes organizēšanā. – Šeit viss bija perfekti nodrošināts, lai bērni varētu darboties. Bāzes vieta mums bija Cesvaines vidusskolas sakoptā un iežogotā teritorijā, arī ēdināšana, labierīcības – viss turpat uz vietas, – atzinīgi novērtēja Oskars Kančs. Tāpat viņš teica paldies Zemessardzei, jaunsargu instruktoriem un viņu palīgiem, kas palīdzēja nometnes nodarbību organizēšanā un vadīšanā.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px