CESVAINES novada domes kārtējā sēdē, kas notika 13. jūnijā, citu jautājumu starpā deputāti apsprieda arī divus ar izglītību saistītus jautājumus.
– Viens no tiem bija par mācību grāmatu iegādi Cesvaines vidusskolas audzēkņiem. Par to mēs ar deputātiem bijām diskutējuši jau agrāk, tāpēc šajā domes sēdē tika pieņemts jau konkrēts lēmums, ka turpmāk, sākot ar jauno mācību gadu, Cesvaines vidusskolas audzēkņiem neviena mācību grāmata nebūs jāpērk, tās tiks nodrošinātas ar pašvaldības atbalstu. Šim mērķim pašvaldība no sava budžeta atvēlēja 1500 latu. Protams, paliek vēl darba burtnīcas, bet arī tur pedagogi skatās, kā varētu iztikt ar mazāk līdzekļiem, – „Staram" atzīst Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats. – Otrs jautājums bija saistībā ar pirmsskolas izglītības iestādes un vidusskolas audzēkņu ēdināšanu. Līdz šim bērni gan bērnudārzā, gan skolā tika ēdināti ar pēcapmaksu, bet te laikam jau vietā ir teiciens, ka par apēstu maizi bieži vien ir grūti samaksāt, un bija iekrājušies parādi, tādēļ pēc diezgan ilgām diskusijām nolēmām, ka nākamajā mācību gadā ēdināšana notiks ar priekšapmaksu – proti, par nākamā mēneša ēdināšanas pakalpojumiem būs jānorēķinās līdz kārtējā mēneša 25. datumam. Savukārt pirmajā mācību mēnesī – septembrī – pirmajā nedēļā pilnīgi visiem pirmsskolas izglītības iestādes un skolas audzēkņiem pusdienas būs bez maksas un šajā nedēļā tad varēs veikt samaksu par atlikušajām trim nedēļām, bet līdz 25. septembrim samaksāt par ēdināšanu oktobrī. Protams, ja kāds nevarēs samaksāt uzreiz par visu mēnesi, varēs to darīt arī pa daļām. Tādā veidā mēs varētu šo sistēmu sakārtot. Jāteic, ka šī viena nedēļa brīvpusdienu visiem audzēkņiem pašvaldībai izmaksās ap 1500 latu, tā mūsu saspringtajā budžetā ir diezgan liela summa, un, lai nodrošinātu gan visas mācību grāmatas bez maksas, gan arī šo vienu nedēļu – ēdināšanu, mums nāksies veikt budžeta grozījumus, tomēr tas savā ziņā ir tāds politisks lēmums un atbalsts mūsu audzēkņiem un viņu vecākiem.
Autore: BAIBA MIGLONE