LUBĀNAS novada domes priekšsēdētājs, tāpat kā citi pašvaldību priekšsēdētāji, kuru kolektīvi piedalās Dziesmu un deju svētkos, piedalījās svētku atklāšanas gājienā. Savos iespaidos par gājienu dalās Lubānas novada domes priekšsēdētājs Miķelis Gruzītis: – Katrai lietai, notikumam ir divas puses – labā un sliktā, arī šim gājienam.
Esmu sašutis par nepatieso informāciju, ar kuru tika pieteikts mūsu novads. Jau vairāk nekā pusgadu mēs esam Lubānas novads. Cik ilgam laikam ir jāpaiet, lai to saprastu? Visu gājiena laiku domāju par to un jutos skumji.
Vainīgs nav tas, kas nolasa šo informāciju, bet gan tas, kas to ir iesniedzis. Gājiens bija skaists, bet neapmierināja, ka apmēram pusotru stundu stāvējām pie Vanšu tilta un netikām uz priekšu, jo līdz galam netika sakārtotas visas nianses. Dziesmu un deju svētku gājienā vajadzēja piedalīties visiem pašvaldību vadītājiem, kuru kolektīvi piedalījās, bet kāpēc viņiem nebija iespējams iegādāties biļetes uz kādu no 6. jūlija koncertiem? Tas mani ļoti apbēdina. Uzskatu, ka pašvaldību vadītājiem vajadzēja dot tādu iespēju.
Autore: AGRITA NUSBAUMA