R. Blaumaņa memoriālajā muzejā „Braki" 18. maijā aizritēja trīspadsmitā Muzeju nakts, kuras moto – „Tālavas taurētājs".
Laiks lutināja – spīdēja saule, pūta neliels vējiņš, bija silts, un vakarā pāri mežu galiem pacēlās pilnmēness lielā ripa. Apmeklētāju skaits bija liels – 545 dalībnieki. Interesenti bija no visdažādākajām Latvijas vietām: Siguldas, Rīgas, Valmieras, Suntažiem, Lielvārdes, Aizkraukles, Neretas, Talsiem, bet visvairāk – no Ērgļu un Madonas novada.
Pirms pasākuma Ērgļu Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi veidoja zīmējumus R. Blaumaņa dzejolim „Tālavas taurētājs". Skolēnu darbi aplūkojami izstādē viesu istabā, ciparu zīmējumi tika izmantoti radošajās darbnīcās. Paldies skolotājai Vizmai Veipai!
Tā kā Muzeju nakts veltīta varonībai un Latvijas armijas simtgadei, pasākuma 1. daļā notika tikšanās ar NBS Gaisa spēku Aviācijas eskadriļas Vadības grupas kvalificētu speciālistu štāba virsseržantu Gaiti Poli, kas pastāstīja par pieredzi, grūtībām, atbildību, piedzīvojumiem un arī kurioziem. Tikšanos ar muzikālām pauzēm kuplināja tautas mūzikas kopa „Pulgosnieši" un Vita Krūmiņa.
2. daļā notika aktivitātes plašajā „Braku" pagalmā un ēkās. Darbnīcu „Gudrais zīmju tulks" vadīja Mārīte Breikša. Pārbaudījumi bija saistīti ar populāro R. Blaumaņa dzejoli „Tālavas taurētājs". Te labprāt uzturējās ģimenes ar bērniem, jo interesanti bija visiem. Danuta Kiopa, vadot darbnīcu „Izdzīvošanas spēks dabā", aicināja ielūkoties augu un dzīvnieku pasaulē. Dabā ir tik daudz gudrību, tikai cilvēkam to vajag saskatīt un vērtīgo paņemt, lai būtu veselība un izturība. Saimes istabā muzicēja jau gadu ritumā iemīļotā Vita Krūmiņa, kas ģitāras pavadījumā izdziedāja latviešiem zināmās spēka dziesmas. Īpaši aktīvi darbojās Ērgļu jaunsardzes nodaļa, vadot vairākas darbnīcas, kurās varēja pārbaudīt šaušanas prasmes, mest granātas, iet pa virvēm, izjaukt un salikt ieroci, kā arī meklēt pazudušās lietas. Pie rijas sagaidīja Zemessardzes 54. bataljona pārstāvji, lai pastāstītu par zemessardzi, ļautu aplūkot un pacelt smagos kaujas ieročus, uzvilkt karavīra tērpu. Par vispārējo mundrumu rūpējās Ērgļu pūtēju orķestris Pētera Leiboma vadībā. Skanēja lieliski! Kad viss apskatīts un izmēģināts, Anna Kuzina aicināja baudīt Muzeju nakts gardo zupu. Paldies pavārei Inetai Nikolajevai!
Pasākuma laikā darbojās atrakciju parks „Braku takas", kurā īpašās noskaņās varēja pārvarēt piecas šķēršļu joslas. Te apmeklētāji rosījās līdz pat pusnaktij.
Jauka un sirsnīga aizritēja Muzeju nakts „Brakos", ļaudis nāca un gāja, priecājoties par brīnišķīgo laiku, iespēju darboties tik daudzās darbnīcās. Dažs labs muzejā pavadīja vairākas stundas, apgalvodams: „Te ir tik labi, ka negribas projām doties!"
Paldies visiem, kas palīdzēja, neatteica un godprātīgi veica uzticēto darbu! Tikai kopā varam izdarīt daudz, un rezultāts visus priecē.
24.05.2019.