Varakļānu mūzikas un mākslas skolas zālē pagājušajā piektdienā pulcējās mežziņi no tuvākas un tālākas apkaimes, lai pārrunātu gaidāmo "funkcionālo un strukturālo" Valsts meža dienesta (VMD) optimizācijas modeli.
No Madonas, Ludzas, Krustpils, Balviem, Viļāniem, Alūksnes, Rēzeknes, Lejasciema un citām vietām sabraukušie mežziņi pauda bažas par "zemākā" slāņa (mežsargu un mežziņu) interesēm, īstenojot optimizāciju. Pārmaiņas paredz zemkopības ministra Jāņa Dūklava 18. martā parakstītais rīkojums Nr. 45, ar ko VMD ģenerāldirektoram Jānim Kinnam līdz 29. aprīlim uzdots sagatavot optimizācijas modeli.
Ar mežziņiem tikās, savu viedokli pauda un jautājumus uzklausīja arī uzaicinātie LR 10. Saeimas deputāti Andis Caunītis un Staņislavs Šķesteris.
Mežniecību darbinieki pauda bažas, ka rīkojumu var "iztulkot" tā, ka mežniecības jāintegrē virsmežniecībās, kas, skaidrā latviešu valodā runājot, nozīmē, ka mežniecību tīkls jālikvidē, bet jāsaglabā virsmežniecības. Valsts vēlmi samazināt budžeta izdevumus varot saprast, līdzīgi tas jau notiek skolās, slimnīcās, policijā, sabiedriskā transporta sfērā utt., bet nemitīgās reformas VMD īstenībā jau ir sāktas, pēc mežziņu domām – no nepareizā gala – nemitīgi samazinot strādājošo skaitu. Tā struktūru drīz varēs zīmēt apgriezta trijstūra (egles) formā.
Tas, ka VMD būs strukturālas pārmaiņas, ir skaidrs, mežziņus vienīgi nomāc neziņa – kādas.
Autore: IVETA ŠMUGĀ