KALSNAVAS pamatskolas 4. klasei kopā ar skolotāju Ilzīti Ogu Meža dienu pasākums notika 20. aprīlī. Meža dienu mācībstundu vadīja Centrālvidzemes virsmežniecības Madonas nodaļas Kalsnavas mežzinis Aigars Oga, kas skolēniem sniedza zināšanas par to, kāpēc mežā stāda kokus, kad un kā to pareizi darīt.
– Tā bija mācību stunda par kokiem, kur mācīju, kā dastot, mērīt koku augstumu. Kopīgi iestādījām privātajā īpašumā 20 egles un bērza stādiņu. Bērni uzzināja, ka kokus vislabāk stādīt tad, kad vēl nav saplaukuši pumpuri, un labākais laiks pavasarī ir tad, kad vēl pietiek mitruma, jo tad jaunie kociņi labāk ieaug. Kopā ar bērniem esam arī lasījuši atkritumus ceļmalā virzienā Aiviekste-Jaunkalsnava. Ja divus gadus salasa atkritumus, to paliek mazāk, bet, ja mežā atrod izgāztu kravu, ko tad bērni var savākt, – komentē Aigars Oga. Viņaprāt, labi, ka notiek Meža dienas, un saudzējoša attieksme pret dabu ir jāveido jau kopš bērnības.