Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Mētrienieši lepojas ar saviem mediķiem

ELEONORA RIMŠA

Autors • 06.02.2018.

Burtu lielums

Pateicamies Mētrienas pagasta pārvaldniekam Andrim Dzenovskim, kas ļoti neatlaidīgi un enerģiski risināja jautājumu par to, lai pagasta iedzīvotāji nepaliktu bez mediķiem, kad līdzšinējā ģimenes ārste Dimbele aizgāja pensijā, bet feldšere Irēna Elksnīte mainīja dzīvesvietu. Bija situācija, ka mētrienieši palika bez medicīnas darbiniekiem.
Lai nepaliktu bez mediķiem, pārvaldnieks Dzenovskis ļoti īsā laikā atrisināja šo jautājumu.

Sākot ar 2014. gada februāri, pie mums vienu reizi nedēļā brauc dakteris Reinis Rudzāts. Ar tā paša gada septembri sāka strādāt feldšere Sandra Dauģe. Kaut nav pagājis liels laika posms, kopš strādā minētie speciālisti, mētrieniešu atzinību un pateicību viņi ir pelnījuši. Viņi ir ne vien ļoti labi speciālisti, bet arī atsaucīgi, iejūtīgi cilvēki, ar īsta mediķa dvēseli. Mediķi pieņem feldšerpunktā norādītajā laikā, bet nekad neatsaka palīdzību tiem, kuri nevar tur ierasties. Bieži brauc pie slimniekiem mājās, pieejami ne tikai feldšerpunktā, bet gan visu diennakti. Viņi neskaita darba stundas, vienmēr ir iespēja saņemt palīdzību. Nav iespējams uzskaitīt tos ļoti daudzos gadījumus, kad sniegta medicīniskā palīdzība nakts laikā. Daudzi iedzīvotāji saka atzinīgus vārdus par iejūtību, sirsnību, smalkjūtību pret ikvienu apmeklētāju, vai tas būtu mazs bērniņš vai slims un nevarīgs pensionārs.
Mūsu mediķi (mēs viņus tā saucam) ārstē ne tikai ar zālēm, pārbaudēm, bet arī ar labu vārdu un pozitīvu attieksmi. Jau ienākot feldšerpunktā, mūs sagaida ar smaidu, pieņemot tos, kas ir pieteikušies, bet nekad nav atteikuši tiem, kuri nav pierakstījušies. Viņi patiešām ir īsti mediķi, un mēs, pagasta ļaudis, esam pateicīgi pārvaldniekam, kas šo jautājumu ļoti īsā laikā atrisināja.
Par Andra Dzenovska paveikto varētu minēt daudz piemēru, sevišķi vecākā paaudze to labi zina.
Nav noslēpums, ka ir daži cilvēki, kuri nekad nav apmierināti ar pagasta darbinieku veikumu, bet vienmēr cenšas saskatīt kaut ko negatīvu.
Paldies pagasta darbiniekiem, kuri dara darbu, kas sekmē mūsu bērnu, mazbērnu dzīvi dzimtajā ciemā, lai nenāktos laimi meklēt pasaulē.


07.02.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px