Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

„Meņģeļi” ieguvuši jaunu uzrakstu

INESE ELSIŅA

Autors • 01.02.2016.

„Meņģeļi” ieguvuši jaunu uzrakstu
Burtu lielums

Šis gads brāļu Jurjānu memoriālajam muzejam „Meņģeļi" būs īpašs, jo izcilajiem mūziķiem šogad svinamas jubilejas.

Komponistam, diriģentam, pedagogam, mūzikas kritiķim un tautas dziesmu vācējam Pāvulam Jurjānam apritēs 150, mežradzniekam, mūzikas pedagogam, komponistam, latviešu mežraga spēles skolas pamatlicējam Jurim Jurjānam – 155, latviešu klasiskās mūzikas pārstāvim, komponistam un folkloristam Andrejam Jurjānam – 160 un mūzikas mīļotājam Pēterim Jurjānam – 165.
Lai godinātu visus četrus brāļus, muzejs gada garumā izplānojis vairākus pasākumus. Aprīlī, maijā tiks sakopta muzeja teritorija, 21. aprīlī ciemos tiks gaidīti Jura Jurjāna starptautiskā konkursa „Jaunais mežradznieks" dalībnieki. 21. maijā tiks atzīmēta Muzeju nakts, kam tēma ir durvis, 2. jūlijā „Meņģeļos" notiks pasākums „Lai top māksla!". 16. jūlijā iecerēts 5. Jurjānu dzimtas salidojums, 6. augustā – pasākums „Lai top mežrags!", 10. septembrī te īstenosies Latvijas Pirts diena, 17. septembrī – 14. Latvijas koru salidojums, bet 15. oktobrī – paaudžu sadziedāšanās pasākums „Man bij' dziesmu vācelīte".
Jubilejas gads savukārt iesācies ar kādu praktisku pienesumu – uzlikta norāde uz brāļu Jurjānu memoriālo muzeju „Meņģeļi".
Komentē brāļu Jurjānu muzeja vadītāja Ieva Vilnīte: – Ideja par norādi bija aktuāla visu šo laiku. Tuvojoties muzejam, cilvēki allaž šaubījās – ir atbraukuši pareizi vai jāpabrauc vēl kādu gabaliņu uz priekšu. Tagad visiem būs skaidrs, jo pagriezienā uz muzeju uzstādīta norāde „Meņģeļi". Ideja un izpildījums šai lietai ir manis izlolots. Uzraksts ir mākslinieciski veidots ar nošu atslēgu un notīm. Uzreiz ikvienam ir skaidrs, ka šeit atrodas mūziķu brāļu Jurjānu dzimtās mājas „Meņģeļi".
Ieva Vilnīte izsaka gandarījumu par darba veicēju: – Priecājos, ka apkārt ir cilvēki, kuri sadzirdēja vēlmi pēc uzraksta izveidošanas. Paldies Regnāram Bergmanim no Svētes pagasta!
Jautāta, vai ziemā muzeja darbiniekiem ir atpūta, Ieva pastāstīja:
– Arī ziemas laikā muzejā viss notiek. Pagājušajā nedēļā noslēdzās trīs dienu ilga brīvprātīgā darba prakse, kas notika sadarbībā ar Ērgļu vidusskolu, Oststellingverfas (Nīderlande) sociālā centra „Scala" ekspertiem un Ērgļu novada pašvaldības iestādēm.
21. janvārī muzejā „Meņģeļi" viesojās Ērgļu vidusskolas 9. klases četri puiši – Emīls, Ralfs, Kristaps un Juris. Viņi muzeja teritorijā noorganizēja pasākumu 1. klases bērniem. Puiši mācīja jaunākajiem bērniem iekurt ugunskuru, pēc tam visi kopā izbaudīja ziemas priekus „Meņģeļu" kalnā un nedaudz iepazina muzeja pūšamos instrumentus. Bija jautri!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px