Cesvaines pašvaldība kopīgi ar valsti meklēs finansējumu saistību nokārtošanai ar celtniecības firmu "Latvijas energoceltnieks" ("LEC"), jo celtniekiem joprojām nesamaksātā summa ir 1,55 miljoni latu. Jau vēstīts, ka uzņēmums "LEC" aizvadītajā vasarā nodeva ekspluatācijā jaunuzcelto Cesvaines vidusskolu, kuras būvniecībā kompānija ieguldīja 4 miljonus latu.
Kopumā Cesvaines skolas būvniecības pirmajai kārtai no valsts budžeta līdz šim jau piešķirti 2,5 miljoni latu. Aizvadītajā piektdienā Rīgā notika finanšu ministra Oskara Spurdziņa, Cesvaines pašvaldības, skolas un citu iesaistīto institūciju pārstāvju sanāksme.
– Saruna notika pēc mūsu iniciatīvas. Protams, braucām ar cerību, ka noskaidrosim visus viedokļus, ja vēl kādam kaut kas nav skaidrs, – vakar "Staram" uzsvēra Cesvaines pilsētas domes ar lauku teritoriju priekšsēdētājs Vilnis Špats, – taču galvenais – rast parāda segšanas risinājumu. Viedokļus, protams, noskaidrojām, bet līdz parāda segšanas risinājumam netikām. Mūsu priekšlikums bija izveidot nelielu darba grupu, kas divu nedēļu laikā pēc valsts budžeta 2008. gadam pieņemšanas Saeimā otrajā lasījumā izstrādātu konkrētu parāda segšanas modeli. Diemžēl viens no viedokļiem (tas gan nebija no ministra puses) – Cesvaini tomēr vajag pārmācīt, tādēļ mums valsts nevar iedot naudu, jo tad jau visi tā sāks būvēt skolas…
Vilnis Špats joprojām paliek pie sava viedokļa, ka šis tomēr bija īpašs gadījums, jo skola bija nodegusi, valstī vēl bijis tikai viens līdzīgs gadījums – Strenčos.
– Šodien, 30. oktobrī, mums būs finanšu komitejas sēde, un viens no piedāvātajiem variantiem bija šāds – pusei parāda pašvaldība ņemtu kredītu, otru pusi segtu valsts. Tomēr tas ir diezgan nereāli mūsu jau esošā kredīta apjoma dēļ, – šaubās Vilnis Špats un piezīmē, ka uz jautājumu, kur tad valsts ņems to "otru pusi", sanāksmes dalībnieki tāpat nevarēja atbildēt. – Būtībā valsts cenšas uzkraut uz mūsu pleciem arī atlikušo summu, un tas nav korekti, jo investīciju programmā tā bija paredzēta, un savu daļu, 200 tūkstošus, jau esam ņēmuši kredītā. Būtībā esam ieguldījuši jau vairāk – ap 230 tūkstošu.
Pozitīvais, ko piektdien uzzinājām, ir tas, ka nākamā gada investīciju programmā paredzēta nauda Cesvaines vidusskolas celtniecības otrajai kārtai. Situācija izskatās mazliet jocīga – parāds nebūs samaksāts, bet cels jau nākamo kārtu. Tādēļ mēs gatavojam vēstuli Ministru prezidentam. Ir taču svarīgi, lai šogad tiktu samaksāta ja ne visa parāda summa, tad vismaz daļa.
Autore: ASTRA ZAGORSKA
OĻĢERTA SKUJAS foto