MURMASTIENES pamatskolā no 5. līdz 7. jūnijam notika rajona mazpulcēnu salidojums. Pagājušogad tas bija Bērzaunes pamatskolā. Rajona 5.-9. klašu mazpulcēniem katru vasaru ir salidojums, lai kopā spriestu par projektiem, lai atpūstos pēc mācību gada un prezentētu savu skolu.
– Mūsu skola rakstīja projektiņu, dabūja finansējumu, papildus vēl līdzekļus sameklēja bērnu un jauniešu centra metodiķe, rajona mazpulku kustības koordinatore Līga Grāvīte, – stāsta Murmastienes pamatskolas direktore Tāle Greine.
– Piedalījās bērni no 5 skolām – Lubānas, Degumnieku, Liezēres, Bērzaunes un Murmastienes, ap 50 mazpulcēnu. Ēdināja skolas virtuve – esot bijis daudz garšīgu ēdienu, augļu. Bērni dzīvoja teltīs, tā sauktajos skrajciemos – Zepos, Veipos, Puščās, Bārbaļos, Sārnās, Karolīnā u. c. Nometne saucās "Dardedze". Bērniem ļoti patika šūpoties, izmantot mūsu spēļu laukumu "Krāsainā pasaule", vakarā – ugunskuri, erudītu konkursi. Trešdiena mazpulcēniem bija ļoti grūta diena – kājām nokļuva Siksalā, taču atceļam nācās lūgt "Ceļavēja" autobusu, lai atvestu, jo nogurums saulē bija pārāk liels, – nometnes darbam līdzi dzīvo Tāle Greine. Nometnes vadītāja bija vietējās skolas skolotāja Edīte Andriksone, izveidota arī palīgu komanda no skolēnu vidus.
Autore: ASTRA ZAGORSKA