Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Mazbērni iepriecina vecvecākus

Redakcija

Autors • 30.11.2010.

Mazbērni iepriecina vecvecākus
Burtu lielums

Kad rudens darbi beigušies un vakari kļuvuši garāki, Dzelzavas pagasta PII "Rūķis" tika rīkota tradicionālā vecvecāku pēcpusdiena.

Bērni un audzinātājas šai pēcpusdienai centīgi gatavojās, jo ļoti vēlējās iepriecināt mīļās omītes un opīšus.

Svecīšu liesmiņas izgaismoja "Rūķa" nama pagalmu. Bērni, saposušies svētkiem, lepni grozījās spoguļa priekšā, jo viņi visi bija ļoti skaisti. Mazās sirsniņas bija satraukuma pilnas – vai viss izdosies? Vai omītēm, opīšiem patiks? Drīz vien cits pēc cita pulcējās mūsu goda viesi, un svētki varēja sākties.

Pasākumu atklāja lielās grupas bērni "Kāpēcīši" ar savām skolotājām, kas bija iejutušies mārtiņbērnu lomās, bet audzinātājas – čigāna un čigānietes tēlā. Peles, gaiļi, kaziņas, kaķi, suņi, ezītis, žagatiņas bija prasmīgi dancotāji, tāpēc arī vecvecāki tika izdancināti. Čigāns jau gribēja uzsākt "andeli", bet čigāniete viņu mācēja laikus apturēt, jo bija taču šeit pulcējušies gudri ļaudis, kas māk minēt mīklas. Kā nekā, bet čigāns atkal tika pie vārda. Šoreiz viņš gribēja pašūt saviem bērniem krekliņus, arī vezumā līdzi viņam bija labs štāpeļa baķītis, tikai piegrieztne tāda veca. Tad nu čigāniete aicināja talkā iestādes jaunos vecvecākus, kam no avīzēm vajadzēja izgatavot piegrieztnes. Ar uzdevumu vecvecāki tika galā veiksmīgi, tāpēc saņēma apsveikumus no čigānietes (iestādes vadītājas) un tika laipni uzņemti mūsu iestādes vecvecāku pulkā.

Turpinājumā bērni prasmīgi skaitīja dzejoļus un tautasdziesmas par augļiem, dārzeņiem, rudeni un Mārtiņiem. Vecvecākus viņi priecēja arī ar jautrām dejām, skanīgām dziesmām un mūzikas instrumentu spēli. "Kāpēcīšu" grupas bērni bija sarūpējuši arī dāvaniņas saviem vecvecākiem.

"Ezīšu" grupa savā uznācienā mācēja savas omītes un opīšus priecēt ar "Rudens lapu deju", "Tautasdziesmu popuriju", bet divi drosminieki – Aleksis un Beāte – katrs nodziedāja savu solo dziesmu. Netrūka arī tautasdziesmu. Ļoti amizanti mazie mākslinieki dejoja "Lācīša deju", kur lāči mežā varētu paskatīties un pamācīties, kā "pareizi" jāmāk gulēt. Tad sekoja mūzikas instrumentu spēlēšana – šoreiz ksilofona, kur katrs mazais muzikants rādīja savu talantu. Vecmāmiņas bija lielā sajūsmā par šo muzicēšanu. Paldies mūzikas skolotājai Sarmītei Grīnbergai, kas mazajiem audzēkņiem ir iemācījusi spēlēt dažādus instrumentus. Pēc vairākām dziesmiņām izskanēja mazo "Ezīšu" paldies mīļajām vecmāmiņām par auklēšanu un vectētiņiem – par gudro padomiņu. Mazuļu mazās, bet čaklās rociņas arī bija sarūpējušas nelielas, bet mīļas dāvanas vecvecākiem – glezniņas rudens noskaņās.

Vecvecāku pēcpusdiena noslēdzās ar jautrām rotaļām.

Mīļš un sirsnīgs paldies mūsu vecvecākiem, možu garu, labu veselību un prieku novēlam arī turpmāk.

Autore: LAIMA GRAUDIŅA,
skolotāja

Foto no pasākuma

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px