8. martā Degumnieku pamatskolas sporta zālē notika aktīvās atpūtas pēcpusdiena "Mūsu mazā olimpiāde", kuras mērķis bija popularizēt veselīgu dzīvesveidu, iepazīstināt ar reālajām sportisko aktivitāšu iespējām skolas sporta zālē, veicināt pašvaldības, skolas un bērnu vecāku savstarpējo sapratni un sadarbību.
– Šis ir labs veids, kā aktualizēt aktīvo atpūtu, kad var piedalīties skolēni, skolotāji un skolas tehniskie darbinieki, vecāki, pagasta pašvaldības pārstāvji.
Ikdienā, saskaroties ar šāda veida pasākuma rīkošanu, esmu pārliecinājusies, ka sabiedrībā aktīvā atpūta daudziem nav populāra. Cilvēki no tā ir atraduši, šobrīd situācija ļoti mainījusies, jo ir daudz citu lietu, kas spēj saistīt – kaut vai sēdēšana pie datora internetā portālā draugiem.lv. Taču tas nespēj aizvietot kopīgu atpūtu. Ir cilvēki, kas vai katru nedēļu vēlētos aktivitātes, bet diemžēl nav iespējams, jo viss maksā naudu.
Fiziski aktīvi cilvēki ir darbspējīgāki, apmierinātāki ar dzīvi – ne velti ir teiciens "Veselā miesā mājo vesels gars!", – pasākumu atklāja Degumnieku pamatskolas sporta skolotāja Edīte Zaube un Ošupes pagasta pārvaldes kultūras darba organizatore Ilze Melngaile.
Svinīgajā marša parādē visi dalībnieki soļoja apkārt sporta zālei, līdz sportistu ierinda bija nostādīta un sasveicinājusies ar sacensību tiesnesi Edīti Zaubi. Viņa dalībniekus iepazīstināja ar sacensību programmu, par pasākuma sekmīgu norisi rūpējās tiesnesis Aigars Šķēls.
Piedalījās 5 komandas: 8. klase, 9. klase, skolēnu vecāku komanda, Degumnieku pamatskolas skolotāju un darbinieku komanda un Ošupes pagasta pārvaldes darbinieku komanda.
Pavisam tika piedāvāti četri sporta veidi: volejbols, basketbols, futbols un jautrā stafete.
Sīva cīņa volejbolā risinājās starp skolēnu un skolotāju komandu, tādēļ katrs iegūtais punkts bija svarīgs.
Dalībnieki un līdzjutēji visas pēcpusdienas garumā relaksējās, gūstot psiholoģisko atslodzi no spraigās darba ikdienas. – Prieks par visiem, kas atrada laiku, lai piedalītos, jo tikai vienotā komandā ir spēks, – pārliecināta par sporta dienas lietderību bija vecāku komandas kapteine Iveta Šķēle.
Pēc sportiskajām aktivitātēm sekoja atpūtas pasākums "Pie Skaidrītes". Katrs komandas dalībnieks saņēma Ošupes pagasta pārvaldes sarūpētās piemiņas medaļas un veltes par aktīvu piedalīšanos sporta spēlēs.
Paldies sacensību organizatoriem – Ošupes pagasta pārvaldei, tiesnešiem, skolēniem, kā arī sacensību dalībniekiem par uzdrošināšanos piedalīties.
Autore: ILVIJA KRĒSLIŅA
AUTORES foto