Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Mazā novada lielie svētki

Redakcija

Autors • 27.07.2010.

Mazā novada lielie svētki
Burtu lielums

Šādu apzīmējumu, pagājušajā sestdienā atklājot jau ceturtos Ērgļu novada svētkus, lietoja novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis.

Kaut arī oficiāli svētki tika atklāti vien sestdien no rīta, daļa pasākumu svētkus paguva ievadīt jau iepriekšējā vakarā. Pie Ērgļu saieta nama notika floristikas plenērs brīvā dabā „Gatavojamies svētkiem!", bet nama iekšpusē norisinājās spraigs mačs zolītē. Svētkus iesildīt palīdzēja arī auto minirallijs „Lukstu" trasē un pasākums „Disko laternu stundā".

Arī abu pārējo dienu svētku programma bija piesātināta ar dažādiem pasākumiem, kur varēja piedalīties ikviens interesents.

– No gada uz gadu cenšamies svētku mugurkaulu atstāt nemainīgu. Protams, testējam, kurus pasākumus apmeklē plašāk un par ko interese ir mazāka, taču galvenā līnija tiek saglabāta – ar sportiskām aktivitātēm saistītie pasākumi, piemēram, strītbols, orientēšanās, spēka vīru sacensības. Otrs pasākumu bloks ir koncerti, izrādes un izstādes. Nevaram aizmirst arī par bērniem, tādēļ tradicionālas ir dažādas atrakcijas un aktivitātes, kas paredzētas tieši viņiem. Ja jautā, kādēļ piedāvājums ir tik plašs, tad tas ir tādēļ, lai ikviens cilvēks, apmeklējot svētkus, neatkarīgi no laika varētu atrast kaut ko, kas viņu interesē. Domāju, ka mums to ir izdevies panākt, – uzsvēra Guntars Velcis.

Viņš norādīja, ka viss no sākotnēji iecerētā, pateicoties darbīgajiem un uzņēmīgajiem ērglēniešiem, ir izdevies. Novada svētki ir arī tas laiks, kad savu dzimto pusi apciemo tie, kas to pirms kāda laika ir pametuši. Šī ir lieliska iespēja satikt vecos draugus, ģimenes locekļus un kopīgi atpūsties.

Šogad svētkiem savdabīgu akcentu piešķīra kuplā delegācija no Ķelnes – Reizīkes pašvaldības Vācijā, kas ir Ērgļu sadarbības partneri. Sadarbība, kas aizsākās kā vienas Ķelnes – Reizīkes iedzīvotājas mātes meklējumi Ērgļu pusē 90. gadu sākumā, nu ir pāraugusi plašā draudzībā, kur iesaistīti daudzi abu pašvaldību iedzīvotāji.

Sākotnēji sadarbībai vairāk bija privāts raksturs, taču 1999. gadā tika nodibināta Ķelnes – Reizīkes un Ērgļu draudzības biedrība. Pakāpeniski veidojās sadarbība starp pagastu pašvaldībām, kā rezultātā 2002. gada vasarā tika parakstīts sadarbības līgums. Vācu sadarbības partneri snieguši materiālu atbalstu daudzām pašvaldības sociālajām un izglītības iestādēm, kā arī notikuši dažādu profesiju pārstāvju pieredzes apmaiņas braucieni un pašdarbības kolektīvu uzstāšanās.

Arī šoreiz viesi no Vācijas nebija ieradušies tikai uz svētkiem. Viņi apmeklēja iestādes, kas jau līdz šim ir saņēmušas viņu palīdzību, kā arī atveda patīkamu ziņu par kādu rudens pusē gaidāmu dāvanu.

– Mēs esam laimīgi par katru iespēju ierasties Ērgļos un priecājamies arī par ērglēniešiem, kad viņi mūs apciemo. Sev līdzi esam atveduši ugunsdzēsēju auto, tiesa, tikai rotaļlietu. Īstā dāvana pie jums nonāks rudenī, – svētkos priecīgu ziņu ērglēniešiem pavēstīja Ķelnes – Reizīkes birģermeistares vietnieks Jurgen Wemmel.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 27.07.2010.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px