Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Mainījies pakalpojumu sniedzējs

LAURA RUSKULE

Autors • 04.07.2017.

Mainījies pakalpojumu sniedzējs
Burtu lielums

Sākot ar šā gada 1. septembri, SIA „Kusas nami" Aronas pagastā pārtrauks pakalpojumu sniegšanu māju apsaimniekošanā, ūdens un siltuma apgādē. Reorganizācijas ceļā līdzšinējos SIA „Kusas nami" sniegtos pakalpojumus pārņems AS „Madonas ūdens" un SIA „Madonas siltums". Savukārt daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem būs jāmeklē jauns namu apsaimniekotājs.

SIA „Kusas nami" valdes loceklis Jānis Putniņš pastāstīja, ka sakarā ar Madonas novada pašvaldības domes pagājušā gada rudenī pieņemto lēmumu par uzņēmuma reorganizāciju no 1. septembra SIA „Kusas nami" pārtrauks savu darbību. Turpmāk par ūdens piegādi un kanalizāciju būs jāmaksā AS „Madonas ūdens", bet par siltumapgādi jānorēķinās ar SIA „Madonas siltums".
Pagaidām gan vēl nav atrisināts jautājums par to, kur maksāšanu varēs veikt: iespējams, ka tas būs izdarāms Aronas pagasta pārvaldes kasē, tāpat abos pašvaldības uzņēmumos Madonā vai arī izmantojot pasta pakalpojumus. Tos, kuri par pakalpojumiem norēķinās elektroniski, pārmaiņas neskars.
– Kurinātāji jau strādā un sagatavo malku jaunajai apkures sezonai. Tā kā turpinās konkurss par to, kurš cels jauno katlu māju, šajā sezonā siltums tiks nodrošināts, kurinot vecos katlus, bet ar nākamo gadu Kusā kā kurināmais tiks izmantota šķelda. Tāpat šoziem vēl paliks vecais tarifs, bet, cik zinu, turpmāk Madonas novadam būs vienots tarifs, tas nozīmē, ka arī Kusā tas būs tāds pats kā Madonā, kas liek domāt, ka starpība nebūs liela un cilvēki to tik ļoti neizjutīs. Visi parādi, kas ir sakrājušies, paliks un pāries uz SIA „Madonas siltums" un AS „Madonas ūdens": ja nemaksāja te, būs jāmaksā tur. Parādi ir ļoti lieli, vairāk nekā 20 000 eiro. Ir cilvēki, kuri parādos ir ieslīguši pēdējos divos trijos gados, bet ir arī tādi, kuri nemaksā jau septiņus un vairāk gadus. Parādus ir ļoti grūti piedzīt, likumdošana ir tāda, ka daudz kam klāt netiekam. Bet saprotu arī to, ka daudziem jau nav tās naudiņas, – uzsvēra Jānis Putniņš.
Sarunas turpinājumā viņš akcentēja: – To, vai šīs pārmaiņas ir uz labu, pagaidām grūti pateikt. Pašlaik situācija ir tāda, ka mazajiem uzņēmumiem neko negrib dot, tiem ir grūtāk piesaistīt Eiropas fondu finansējumu, savukārt lielajiem šai ziņā ir daudz lielākas iespējas. SIA „Madonas siltums" un AS „Madonas ūdens" ir lielāks apgrozījums, tiem ir vieglāk izdzīvot.
Ar māju apsaimniekošanu viss ir sarežģītāk: naudas trūkst un apsaimniekošana īsti labi nevedas. Pašu nepieciešamāko izdarām, un tas arī viss. Cilvēki ir neizlēmīgi: ir, kas vēlas uzlabojumus savā dzīvesvietā, taču ir arī tādi, kuri to nevēlas. Neteikšu, ka vērtēju negatīvi šo reorganizāciju – šis ir koks ar diviem galiem. No vienas puses – ir pozitīvi, ka tiek realizēts Eiropas projekts un Kusā būs jauna katlu māja. Bet no otras puses – nedomāju, ka pēc tam apkure būs lētāka. Žēl, ka no valsts ir tik minimāls atbalsts mazajiem uzņēmumiem. Ja būtu citādāk, tad nebūtu kā tagad, kad notiek tāda centralizācija. Šos procesus gan ietekmē arī sociālās problēmas, cilvēku maksātnespēja. Protams, ir tādi, kuri varētu samaksāt, bet to nedara, un ir arī tādi, kuriem tiešām nav līdzekļu, lai samaksātu par komunālajiem pakalpojumiem.

05.07.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px