Ārā ir atkal balta ziema. Nu gluži tāpat kā 1966. gada 7. februārī, kad atvēra padomju saimniecības „Liezēre" pirmsskolas bērnu novietni-bērnudārzu. Atklāšanas dienā iestādē ieradās 23 bērni.
Ir aizritējuši 50 gadu. Daudz kas pa šiem gadiem ir mainījies: palielinoties bērnu skaitam, bija nepieciešams uzcelt piebūvi, kuru atklāja 1977. gadā. 1984. gadā bērnudārzs ieguva nosaukumu „Kamenīte". Savukārt deviņdesmitie, Latvijas valsts atdzimšanas laiks, bija viskritiskākais iestādes un kolektīva pārbaudes laiks. Pamazām atkal viss nostabilizējās. Jauns posms iesākās ar 2009. gadu, kad bērnudārzs pievienojās skolas vārdam. Un nu mēs esam šeit un tagad kā Liezēres pamatskolas pirmsskolas izglītības grupas, kuras apmeklē 45 audzēkņi.
Bērnudārza jubilejas svinību rīts 12. februārī iesākās ar ciemiņu viesmīlīgu uzņemšanu, kas sagādāja pārsteigumu un reizē arī pagodinājumu, jo uz svētkiem ieradās arī Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters un novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne. Visus priecēja gan esošo, gan bijušo audzēkņu koncerts, kam sekoja atraktīvi apsveikumi, novēlējumi un dāvanu pasniegšana. Pateicībā par bērnudārza goda nešanu caur pieciem gadu desmitiem tika sveikti klātesošie direktori: Daina Gaile, Baiba Āboltiņa, Ilga Tēberga, Jolanta Pabērza, Jolanta Stepiņa. Sveicienus sūtām arī direktorei Dzintarai Birnei no Ļaudonas. Tikpat nenovērtējams ir arī esošo darbinieku ieguldījums iestādes darbā, tāpēc ziedi un godaraksti vēl klāt laba vēlējumiem par atbildīgu un čaklu darbu bija īsti vietā.
Pēc ekskursijas pa bērnudārzu visi pulcējāmies uz jauku noskaņu pēcpusdienu pie tējas galda ar piecām aizdegtām svecēm, kas simbolizēja saikni starp bērnudārza bijušajiem vadītājiem un darbiniekiem, audzēkņiem, esošajiem darbiniekiem un sadarbības partneriem. Vakars turpinājās sirsnīgā gaisotnē ar dziesmām un atmiņu stāstiem par kopīgi pavadītajiem darba gadiem. Īpašais paldies Dainai G. un Benitai par izklaidi. Neliegšos, mums visiem bija satraukums un arī zināms nogurums svētkus organizējot, bet, raugoties uz jūsu neizmērojamo enerģiju un dzīvesprieku, ieguvām pozitīvo lādiņu no jauna, un smaids mūsu sejās nerima ne mirkli visa vakara garumā.
Mēs uz mirkli esam apstājušies, lai atskatītos uz bijušo, bet darbs nepārtrūkst, tas turpinās… Ir atjaunoti iestādes koridori gaišos, dzīvespriecīgos toņos, izmainījies rotaļu laukumu reljefs, iekārtojums ērtākam pielietojumam, bruģēts ieejas celiņš. Ir uzsākts „Zaķēnu" grupas kapitālais remonts un milzums ideju, kā modernizēt arī pārējās telpas. Vēl daudz darāmā priekšā, bet mēs redzam nākotni, maināmies un atjaunojamies. Tas, protams, ir atkarīgs arī no vecāku atsaucības, par ko žēloties nevaram. Paldies par ieinteresētību, iesaistīšanos pasākumu organizēšanā un veiksmīgi realizētām un piedāvātajām idejām iestādes darbībā un attīstībā.
Pateicamies arī mūsu pagasta pārvaldei, iestādes padomei, vecāku biedrībai „Ozols un zīle" par atsaucību un atbalstu. Tāpat laba sadarbība ir ar bērnu un jauniešu ārpusģimenes aprūpes un atbalsta centru „Ozoli", skolu, mūsu mediķu un pavārīšu komandu. Droši varam teikt, ka pagasta prioritāte ir izglītība un bērni, kas ir mūsu dzīves pamats un prieks.
Paldies visiem sveicējiem par labajiem vārdiem, kas dod spēku katrai dienai un turpmākai darbībai!