Labības novākšana iesākusies arī Ošupes pagasta graudaudzēšanas saimniecībās. Zemnieku saimniecībā "Lazdas" šoruden ir jānokuļ 120 ha ziemāju un 140 ha vasarāju tīrumu.
Z/s "Lazdas" saimniece Alda Jansone stāsta, ka labības kulšana iesākta 26. jūlijā, ko pazīstam kā Annas dienu.
Svētdien diezgan pamatīgi nolijušais lietus uz brīdi ražas novākšanu apstādināja, bet graudu audzētāji nolēmuši laika apstākļiem nepadoties. Nav jau tādu negaisu, kā dzird, bijuši citviet Latvijā.
– Kā tikai varēs kult, kulsim, jo ziemas kvieši ir gatavi. Audzēju vidēji agro šķirni ‘Zentos'. Protams, ka lietū jau ar kombainu neviens tīrumā nebrauks, to laiku var izmantot citiem darbiem – sēklas un augsnes gatavošanai. Saimniecībai „Lazdas" ir vieglāk, jo ir sava kalte, un tas nekas, ja graudi ir mitrāki – tos var izkaltēt, –
sacīja saimniece.
Autore: IVETA ŠMUGĀ