Tūrismam veltīto dienu – 27. septembri – apmēram 104 Latvijas ūdenstūrisma cienītāji atzīmēja, airējot ar laivām "Aiviekstes maratonā".
Pasākums, ko organizēja klubs "Campo", notika ikgadējā maratona "Gaujas bāziens" ietvaros, tikai šoreiz maršruts tika izvēlēts mūsu rajonā.
Distances garums arī šogad – 100 km, un piedzīvojumu līkločiem pa ūdeni, kas sākās no Lubāna ezera, bet tālāk turpinājās pa Aiviekstes upi, bija jāaizved vairāk vai mazāk pieredzējušie airētāji līdz finišam – atpūtas vietai Kalsnavas pagasta "Upmalās". Vidzemē ūdenstūrisma maršrutos pa Aivieksti viena no pieturvietām ir "Upmalas", kas ar Rūliešu ģimenes gādību piesaista atpūtnieku uzmanību. Te ir iekārtota vieta, kur vasarā uzsliet telti, pamakšķerēt, krastā sakurt ugunskuru un izvārīt zivju zupu, ir arī neliels volejbola laukums, nojume. Ar laivotājiem saimniece Marija Rūliete ir uz "tu".
Airēšanas komandām no starta, kas tika dots septiņos rītā, līdz finišam bija jānokļūst 10-15 stundu laikā, un dažas ekipāžas krastu sasniedza jau tumsā.
Ne velti sacensību nolikumā bija teikts: "Airēt ir jāmāk. Ar gribasspēku vien var tikt līdz pusei."
Maratons bija sacensības, kur spēkiem mērojās kanoe laivu, smailīšu un jūras kajaku braucēji. Par optimisma pilno gaisotni liecināja komandu nosaukumi – "Trīs vīri laivā", "Airu šļaksti galvā", "Stresa nav", "Absolūti iesācēji", "Bebru miga", "Sami" u. c.
Rezultāti ir aplūkojami interneta mājas lapā www.campo.laivas.lv/res/pdf/GB08REZ.pdf.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
Foto no pasākuma