Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Lazdonieši saņem tīru ūdeni

Redakcija

Autors • 15.10.2010.

Lazdonieši saņem tīru ūdeni
Burtu lielums

Madonas pilsētā īstenotais Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētais ūdenssaimniecības attīstības projekts tuvojas noslēgumam, taču kā neliels patīkams starpposms šā projekta ietvaros bija šajā trešdienā notikusī ūdens padeves slēdža nospiešana, kas Lazdonas ciema iedzīvotājiem ļauj saņemt tīru ūdeni no AS „Madonas ūdens".

Kamēr lielai daļai Madonas pilsētas iedzīvotāju tāds skats kā rūsas nogulsnes sanitārajos mezglos vai traukos, kuros tiek vārīts ūdens, bija palicis atmiņā kā aizgājušo laiku liecība, lazdoniešiem tā bija ikdiena.

– Ūdenssaimniecības attīstības projekta 2. kārtas ietvaros bija paredzēta arī tīklu paplašināšana un ūdensvada aizvilkšana uz Lazdonu. Lielākie ieguvēji no tā, protams, ir vietējie iedzīvotāji, un arī uzņēmums paplašinoties iegūst jaunus klientus. Kopš trešdienas Lazdonas iedzīvotāji saņem tikpat tīru ūdeni kā madonieši.

Kā zināms, lielākā problēma bija paaugstinātais dzelzs saturs ūdenī, kas tagad būs normas robežās. Šobrīd jau ir rekonstruēta liela daļa Lazdonas ūdenssaimniecības tīklu, un līdz gada beigām rekonstrukcija un tīklu paplašināšana būs pabeigta pilnībā, līdz ar to arī ūdens apgāde tiks nodrošināta pa jaunām caurulēm. Protams, daudzdzīvokļu namu, kā arī atsevišķu privātmāju iekšējie tīkli un vecie atzari pagaidām vēl saglabājas, tādēļ, kamēr tie iztīrīsies, efekts būs mazāk jūtams, taču to, ka viņi saņem tīru ūdeni, iedzīvotāji jutīs visai drīz, – skaidroja AS „Madonas ūdens" valdes priekšsēdētājs Guntars Dambenieks.

Lazdonā, tāpat kā Madonā, darbus veica pilnsabiedrība „A. A. & Būvkompānijas". Tika izbūvēti jauni tīkli, atjaunots ielas segums, pie ūdenstorņa uzstādīta moderna spiediena paaugstināšanas stacija, kurā arī Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters un Lazdonas pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Rieksts nospieda pogu, kas ļāva uzsākt ūdens padevi.

Andrejs Ceļapīters daudziem lazdoniešiem tik nozīmīgajā brīdī atzina, ka ideja par Madonas ūdens padevi Lazdonai dzima jau pirms krietna laika.

– Jau pirms aptuveni 7 gadiem, kad vēl nebija notikusi novadu reforma, Madonas pilsētas dome ar Lazdonas pagasta padomes akceptu pieņēma lēmumu sniegt līdzfinansējumu šim projektam, jo bija skaidrs, ka, veidojoties novadiem, Madona un Lazdona būs kopā. Tolaik bija diskusijas, vai pilsētai savi līdzekļi ir jāiegulda Lazdonā, taču šobrīd redzam, ka pieņemtais lēmums ir bijis pareizs un tālredzīgs. Manuprāt, šis ir labs paraugs tam, ka ne visos pagastos ir nepieciešams izbūvēt atsevišķu infrastruktūru, pietiek tikai ar vadiem un vienu uzņēmumu, kas nodrošina pakalpojumu. Domāju, ka Praulienai arī būs jāiet tas pats ceļš, jo AS „Madonas ūdens" kapacitāte ļauj gan padot ūdeni, gan novadīt notekūdeņus. Jo mazāk objektu, kas ražo, jo vienkāršāk ekspluatēt sistēmu, un arī pārvaldēm, to iedzīvotājiem mazāk raižu.

Kas attiecas uz dzelzi, tā cilvēka organismam ir nepieciešama, lai nebūtu atsevišķi jālieto hematogēns vai aptiekā jāpērk mikroelementi, taču, runājot nopietni, lazdoniešiem ir svarīgi, ka viņi saņems un uzturā lietos ūdeni, kas nebojās santehniku un veselību, – klātesošos uzrunāja Andrejs Ceļapīters.


Vairāk lasiet laikrakstā STARS 16.10.2010.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px