LUBĀNAS novada domes kancelejas vadītāja Mārīte Kotāne uzsver, ka domes jaunās struktūras tikai veidojas, pienākumi stingri vēl nav sadalīti, un viens no tiem ir pašvaldības redzeslokā paturēt 1991. gada barikāžu dalībnieku apzināšanu.
Šogad janvāra dienās Lubānā kopīgi pasākumi netiek organizēti, taču pašlaik daži barikāžu dalībnieki iesaistījušies to dalībnieku apzināšanā, kas vēl nav saņēmuši barikāžu dalībnieka nozīmīti. Nepilnības sarakstu sastādīšanā radušās tādēļ, ka savulaik viena daļa barikāžu dalībnieku no Lubānas tika aicināta uz Rīgu svinīgā brīdī saņemt nozīmītes, bet dažādu apstākļu dēļ neaizbrauca. – Esam sazinājušies ar Barikāžu piemiņas fondu un sūtīsim sarakstus vēlreiz, jo to iesūtīšanas termiņš pagarināts līdz šāgada 31. decembrim. Vēl nav nosaukti ap 40-45 lubānieši, kam šīs piemiņas nozīmītes jāsaņem, protams, tajā skaitā arī Indrānu pagasta iedzīvotāji, – kopīgo uzdevumu atklāj Mārīte Kotāne, piebilstot, ka pie šī jautājuma vairāk strādās februārī.
Autore: ASTRA ZAGORSKA