Ziemassvētku gaidīšanas laikā mēs vairāk nekā jebkad piedomājam pie tā, kā iepriecināt citus, kā izdarīt kādu labu darbiņu. Pirmssvētku laikā Barkavas pagasta Stalīdzānu bibliotēkā notika Labo darbu nedēļa.
Katru dienu bibliotēkas telpās darbojās Rūķu darbnīcas, kur notika dažādas aktivitātes. Gan skolēni, gan pirmsskolas vecuma bērni kopā ar mammām un vecmammām gatavoja Ziemassvētku dekorus no dažādiem materiāliem.
Pirmdien mācījāmies, kā pagatavot papīra eglītes, ko izrotājām ar dažādiem materiāliem, konfektēm, piparkūkām vai papīra rotājumiem. Svētku atribūts allaž ir eņģelītis, tāpēc iemācījāmies, kā to var pagatavot pavisam vienkārši. Otrdien taisījām cukurotās sniegpārsliņas un labojām ieplīsušās bibliotēkas grāmatas. Tā kā mums ļoti gribējās iepriecināt apkārtnes vecos cilvēkus, trešdien līmējām un rakstījām skaistus apsveikumus, ko lielais rūķis nogādās adresātiem. Rūķīši vēlējās iepriecināt arī citas dzīvas radībiņas, tāpēc nākamajā dienā no pieclitrīgajām ūdens pudelēm tapa savdabīgas putnu barotavas.
Labo darbu nedēļu noslēdzām svētdien, ceturtajā adventē, ar sirsnīgu un labestīgu koncertu. Tuvojošos svētku gaisotni mums uzbūra muzicējošās meitenes Antra Oša, Ilze Tropa un Līva Tomiņa. Tika sumināti mazie rūķīši, kuri cītīgi piedalījās labo darbiņu veikšanā, un bija arī svētku kūka.
Ceru, ka mūsu darbošanās radīja labu noskaņojumu gan mums pašiem, gan tiem, kurus vēlējāmies iepriecināt.
Autore: DACĪTE TOMIŅA,
Stalīdzānu bibliotēkas vadītāja
AUTORES foto