21. sezonu ir noslēgusi Vidzemes Jauno ģeogrāfu skola (VJĢS), kur piedalījās arī Kusas pamatskolas skolēni.
Kopumā šajā mācību gadā notika sešas nodarbības. 22. septembrī iesākām ar nodarbību par Latviju, tajā 1. vietu ieguva Kusas pamatskolas skolnieks Mārtiņš Dvēselītis (9. klase). 20. oktobrī atbildējām uz jautājumiem par Eiropas Savienību, un Mārtiņš atkal izcīnīja 1. vietu. Sekoja kārta par cilvēkģeogrāfiju – Mārtiņš izcīnīja trešo uzvaru sezonā. Nedēļu vēlāk notika E. Birznieka JĢS atklātā olimpiāde, 23. februārī – VJĢS komandu mači. Kusas pamatskolai bija sava komanda, ko pārstāvēja Mārtiņš Dvēselītis, Oskars Jansons (8. klase) un Roberts Krūmiņš (4. klase). Roberts pasākumā piedalījās pirmo reizi, iegūstot lielisku pieredzi. Kusas pamatskolas komanda ieguva augsto 8. vietu starp 23 komandām. Vairākās uzdevumu kopās atbildējām
perfekti un bijām vislabākie.
Pēdējā VJĢS nodarbība šajā mācību gadā notika 16. martā, tās tematika bija sports un veselība. Piedalījās Mārtiņš, Oskars un Roberts. Roberts lieliski startēja vienatnē, ieguva 5. vietu starp 11 skolēniem. Jāuzteic, ka viņš iet tikai 4. klasē, bet sacentās ar 6. un 7. klases skolēniem. Mārtiņš izcīnīja godpilno 2. vietu, Oskars ieguva 5. vietu (abi apmeklēja visas sešas nodarbības un veltīja sestdienas ģeogrāfijai). Kopvērtējumā Mārtiņam – 2. vieta, Oskaram – 7. vieta. Šajā grupā (8.-9. klase) piedalījās 90 skolēni.
Skolu kopvērtējumā Kusas pamatskola ieguva 8. vietu, augstāko no pārējām pamatskolām, par 1 punktu zaudēja Madonas pilsētas vidusskolai. Veiksmīgi vairākās nodarbībās piedalījās arī Marta Sīmane un Anete Annija Romuļa (abas no 8. klases). Panākumi noteikti nebūtu iespējami bez mūsu ģeogrāfijas skolotājas – Ērikas Pūces. Paldies viņai!
27.03.2019.