24. maijā Kusas pamatskolā tika rīkots absolventu salidojums sakarā ar skolas jubileju. Tas ir liels pasākums, tāpēc visam jābūt pārdomātam un laikus sagatavotam.
Par skolas dibināšanas gadu pieņemts uzskatīt 1923. gadu. Līdz 2007. gadam skolu absolvējuši aptuveni 950 absolventu. Skolā mācījušies daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki.
– Salidojums ir svētki, kad satiekas klasesbiedri, draugi, skolotāji un darbinieki. Tā ir iespēja atcerēties skolas gadus, izrunāties un novērtēt, kas pa šiem gadiem mainījies. Salidojuma oficiālo daļu visi kopā sākām ar dziesmu "Dar' man, tēvis, pastaliņas", bet noslēdzām ar "Daudz baltu dieniņu", kā jau dzimšanas dienā. Uz pasākumu sabraukušajiem viesiem par godu skolēni bija sagatavojuši koncertu ar dejām un dziesmām. Ik pa brīdim pasākuma apmeklētāji iesaistījās garās un sirdi aizkustinošās sarunās. Visiem, kas ieradās uz salidojumu, dāvināja speciāli izgatavotas nozīmītes, suvenīrus un bukletus par skolu. Tika nodrukāti saraksti ar absolventu vārdiem. Ļoti skaistus vārdus skolai bija veltījusi Ilze Indrāne, bijusī skolotāja un direktore, kuri pasākuma laikā tika nolasīti. Runāja absolventi, vairāk gan vecākā gadagājuma, no četrdesmitajiem, piecdesmitajiem gadiem. Sirmie kungi un dāmas ļoti aizkustinoši stāstīja par skolu un dzīvi. Ikviens sajuta saviļņojumu gan sirdī, gan prātā, – jubilejas norisi ieskicēja Kusas pamatskolas direktors Agris Sārs.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.06.2008.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
AGRA VECKALNIŅA foto