Šī nav pirmā reize, kad vēlēšanu starplaikā Sarkaņu pagastā mainās pašvaldības vadītājs. Arī 2002. gadā tikai gadu pēc pašvaldību vēlēšanām tika ievēlēts jauns pagasta padomes priekšsēdētājs. Tiesa, toreiz pašvaldības vadītājs no amata, noliekot arī deputāta pilnvaras, atkāpās pats, bet tagad neuzticību izteica deputāti.
Tiekoties ar jaunievēlēto Sarkaņu pagasta padomes priekšsēdētāju ANDREJU DOLBI, vispirms lūdzu komentēt jaunākos Sarkaņu pagasta padomes lēmumus attiecībā uz pašvaldības vadības maiņu.
– Tas ir politisks lēmums, un plašāk es to negribētu komentēt. Sēdē piedalījās seši deputāti, jo viens deputāts bija uzrakstījis iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu sakarā ar darba apstākļiem. „Par" neuzticības izteikšanu A. Simtniekam, kā jau „Starā" bija rakstīts, nobalsoja četri, „pret" bija viens, bet viens deputāts atturējās. Andris Simtnieks deputāta mandātu nenoliek un pagasta padomē viņš varēs darboties arī turpmāk, piedalīties dažādu attīstības projektu īstenošanā kā deputāts. Darbs nedrīkst apstāties. Kolektīvs jau mums nav tik liels, lai varētu vērpt kaut kādas intrigas, vienkārši ir jāstrādā. Katrā ziņā krasu pārmaiņu nebūs.
– Pieņemtā lēmuma formulējums gan skan visai nepārliecinoši, ņemot vērā, ka iepriekšējās pagasta padomes vēlēšanās vēlētāju vairākuma uzticību (piecas deputātu vietas no septiņām) ieguva vēlētāju apvienība „Sarkaņi", kas par pašvaldības vadītāju arī ievēlēja Andri Simtnieku. Un tagad tie paši deputāti pieņem politisku lēmumu un izsaka viņam neuzticību, neko plašāk nekomentējot.
– Notika aizklāta balsošana, un tāda šoreiz bija deputātu paustā griba. Personīgi es pats pēc šī amata netiecos, bet vairāki deputāti atteicās kandidēt pašvaldības vadītāja vēlēšanās, jo strādā valstiskās struktūrās un negribēja riskēt ar savu darbu, turklāt vēl uz tik īsu laiku.
Es piekritu tikai ar tādu norunu, ka visi deputāti palīdzēs un strādās kā vienota komanda. Līdz novada vēlēšanām palicis vairs tikai pusgads, bet iesākti ir vairāki nopietni projekti, tai skaitā arī ar ES finansējuma piesaisti, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai tie neapstātos un tiktu turpināti. Mums ļoti nozīmīgs ir gan ūdenssaimniecības projekts Biksērē, Poļvarkā un Sarkaņos, gan Biksēres sporta halles projekts (jauniešu jau pie mums ir ļoti daudz), gan vīziju projekts tautas nama „Kalnagravas" rekonstrukcijai, gan citi. Daudz darāmā ir arī siltumapgādes uzlabošanā, jo jāmaina siltumtrases.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.12.2008.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto