Aust saulains un silts septembra rīts. Mēs, PII „Vārpiņa" sagatavošanas grupas audzēkņi, nedaudz bikli, bet labā noskaņojumā dodamies uz savu pirmo tikšanos ar Bērzaunes pamatskolu, tās skolotājiem un audzēkņiem.
Šodien tur ir Sporta diena. Arī mēs esam ielūgti. Laipni mūs sagaida smaidīgā skolas direktore Ilga Gailuma, kas aicina viktorīnas veidā atcerēties 1989. gada 23. augustu – šogad aprit 25 gadi, kopš trīs Baltijas valstis – Lietuva, Latvija un Igaunija –
sadevās rokās, veidojot unikālo „Baltijas ceļu". Arī mēs visi, sadodoties rokās, šādi samīļojām skolu. Turpinājumā sekoja dažādas stafetes un sporta spēles, un īpašs uzdevums mums – pēc fotoattēla jāsameklē konkrētā vieta skolas apkārtnē. Tas tik bija skrējiens! Atkārtojām arī ceļu satiksmes noteikumus, kā pareizi jāpāriet iela. Bija iespēja iepazīties ar mācību kabinetiem, bibliotēku. Jā, protams, arī ar Bērzaunes skolas gariņu. Paldies direktorei par šo jauko pasākumu, par sarūpētajām dāvaniņām katram bērnam, par cienastu ar āboliem! Bērnu prieks un sajūsma nerimās vairākas dienas. Ceram uz turpmāku sadarbību – tagad gaidīsim ciemos savās mājās – bērnudārzā!
Autore: INA MARTINOVA,
skolotāja
Foto no pasākuma