Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Koncertā – pozitīvas emocijas

LAURA BIĶERNIECE, Mētrienas tautas nama vadītāja

Autors • 05.09.2017.

Koncertā – pozitīvas emocijas
Burtu lielums

„Aicinām uz pārsteigumu – radošu tikšanos ar māksliniekiem no Rīgas" – ar šādu teikumu uzrunājām Madonas un blakus novadu klausītājus savā afišā. Koncertprogramma, kas veltīta Latvijas simtgadei „Dejojam un Dzīvojam", izskanēja 2. septembrī Mētrienas tautas namā, kur uz skatuves redzējām dažādus priekšnesumus.

Aizvadītās sestdienas vakarā mūs priecēja Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) baleta solistes Ritas Lukašēvicas graciozās baleta dejas, LNOB solista, tenora un mūsu novadnieka Guntara Ruņģa sirdi aizkustinošais pasaulslavenās dziesmas „Besame mucho" izpildījums. Arī Tāļa Sila „Dejas akadēmijas" balerīnas Olgas Aleksejevas dejas.
Vislielāko pārsteigumu publikai sagādāja Žagaru ģimene – pianists Māris Žagars ar savu nepārspējamo stāstu par dienu sunīša dzīvē, papildinājums meitas, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas skolnieces, vijolnieces Luetas virtuozajai vijoles spēlei ar klavieru taustiņu veidotajām skaņām. Neviltotus smaidus un aplausus izpelnījās arī stepa duets – Lueta un viņas mamma Liene Žagare.
Dejas priekšnesumus izpildīja arī divas jaunas dāmas – „Baleta cerība 2017" Agata Muhina un Anastasija Krasiļņikova, domājams, ka ne viena vien zālē sēdošā meitene vēlēsies sākt mācīties un ļauties šai brīnišķīgajai nodarbei – baleta deja. Vakaru vadīja un priekšnesumu starplaikos kaut kur tālu prom no ikdienas likstām ar dzejas palīdzību mūs aizveda aktieris Pēteris Vilkaste.
Publikas nebeidzamie aplausi un ovācijas visa vakara garumā bija kā pierādījums tam, ka šādi koncerti ir nepieciešami arī lauku reģionos. Smaidi, prieka un saviļņojuma asaras skatītāju acīs bija kā cieņas apliecinājums māksliniekiem un viņu talantam, spējai aizkustināt klausītājus līdz sirds dziļumiem. Koncertam beidzoties, skatītājiem stāvot kājās, aplausi nebeidza rimties, un dažiem bija tik grūti atvadīties.
Pateicībā māksliniekiem par uzdrīkstēšanos izbraukt no Rīgas un uzstāties Mētrienā viņus apbalvojām ar pastaigām pa apkārtnes mežiem – sēņojot un ogojot. Kā arī parādot uzņēmīgus, jaunus cilvēkus, kas veiksmīgi darbojas šajā pusē. Atvadīties no māksliniekiem bija visemocionālākais brīdis aizvadītajā nedēļas nogalē, jo kopā tika pavadītas tik daudzas stundas sarunās un daloties priekā par mūziku, Latvijas dabu, „meža mātes" veltēm un pozitīviem cilvēkiem, kuri nebēdā par dzīves sūro ikdienu, bet atrod kādu lietu ik dienu, par ko priecāties.
Sirsnīgu paldies sakām Latvijas Teātra darbinieku savienības un Latvijas Profesionālā baleta asociācijas valdes loceklei, horeogrāfei Sarmai Rozenbergai un koordinatorei Vinetai Stūrei par šīs programmas izveidi.
Mētrienas tautas nama un māk­slinieku vārdā lielu paldies sakām visiem, kas palīdzēja tapt šim neaizmirstamajam piedzīvojumam mūzikas un dejas pasaulē. Patiess gandarījums, ka „augstā māksla" izbrauc no Rīgas, tuvāk pie cilvēkiem, kuriem, iespējams, nekad dzīvē nebūs iespējas pabūt un apmeklēt balto, skaisto operas namu Rīgas centrā.
Paldies Mētrienas pagasta pārvaldes vadītājam Andrim Dzenovskim, kas ļāva šim muzikālajam brīnumam izskanēt tieši Mētrienā. Paldies sakām Rolandam Družokam, Kasparam Rozītim un Jānim Tropam, Kristīnei Bratkai, Normundam Siliņam, Eināram Dumpim, Andrejam Briedim, Skaidrītei Putnai, Aijai Tumanovai, Dāvim Veckalniņam, Irēnai Bergvaldei, kā arī SIA „Burkānciems" īpašniekiem Rutai un Stefanam un „Vītolu strausu" fermas saimniekiem Sarkaņos par sirsnīgo uzņemšanu, kā arī par informatīvo atbalstu – laikrakstam „Stars".


06.09.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px