LUBĀNAS novadā "Latvijas valsts mežu" kokaudzētavā "Podiņi" pagājušajā gadā uzcelts un jaunā gada pirmajās dienās nodots ekspluatācijā vēl viens stādu šķirošanas un uzglabāšanas komplekss 9000 kvadrātmetru platībā, kur ir trīs saldēšanas kameras.
Kompleksa celtniecību uzsāka pagājušā gada maijā, to būvēja Latvijas-Igaunijas kopuzņēmuma – SIA "RTS Infra Construction" – celtnieki, projektēja SIA "Ozola & Bula" arhitektu birojs.
Stādaudzētavas "Podiņi" vadītājs Jānis Siksalietis par paveikto ir gandarīts, jo līdz ar jauno kompleksu rudenī varēs ievietot saldēšanā vairāk stādu, tādējādi pavasarī būs vieglāk strādāt. – 2012. gada pavasarim jau esošajā kompleksā ir sagatavoti 2,7 miljoni egļu stādu, bet jaunais komplekss vēl ir brīvs. Iepriekšējā pieredze mums bija šāda – vispirms klienti izņēma savu pasūtījumu, un tikai tad varējām sagatavot jaunus stādus no tīruma, ko izvietot saldētavās. Tagad šādas problēmas nebūs, jo pavasarī varēsim stādus šķirot pēc sava grafika un izvietot jaunajās saldētavās. Paši varēsim veikt stādu monitoringu, jo mums ir divas laboratorijas. Viena no saldēšanas kamerām ir aprīkota ar relatīvā mitruma kontrolieri. Ja mitrā pavasarī gribēsim sausus stādus, tos no tīruma varēsim likt šajā kamerā, – stāsta Jānis Siksalietis.
2011. gads stādaudzētavā "Podiņi" ir bijis ļoti ražīgs, jo uzbūvēti trīs objekti. Pērn 15. februārī nodeva ekspluatācijā vēl vienu siltumnīcu (1500 kvadrātmetru), kas ir aprīkota ar gāzes apkuri. 9. augustā tika uzbūvēts stādu pieaudzēšanas poligons 5400 kvadrātmetru platībā, decembrī – pabeigta jaunā stādu šķirošanas un uzglabāšanas kompleksa celtniecība.
Autore: IVETA ŠMUGĀ